028

Wojciech Wojcianiec zajął drugie miejsce w konkursie 150 cm zaliczanym do światowego rankingu na CSIO3* Uggerhalne. Znamy skład i kolejność startu Polaków w jutrzejszym Pucharze Narodów. W Ciekocinku konkurs LR wygrał Jarosław Skrzyczyński.

CSIO3* Uggerhalne

W najtrudniejszym konkursie dnia na poziomie 150 cm LR wystartowało 63 zawodników. Wymagający parkur bezbłędnie pokonało zaledwie siedem par, w tym Wojciech Wojcianiec na wałachu Chintablue. Uzyskując kolejny, zerowy przejazd i bardzo dobry czas, nasz reprezentant wywalczył drugie miejsce.

Wygrał Christian Hess (GER) na  klaczy Quienna 3. Krzysztof Ludwiczak pokonał parkur bez zrzutki, ale przekroczył normę czasu i zajął 14 miejsce, a Maksymilian Wechta na Londonie z bagażem 4 pkt. karnych uplasował się na miejscu 18.

W konkursie 140 cm bezbłędnie dwie fazy pokonał Wojciech Wojcianiec na wałachu Curt AS.

W sobotę o godzinie 16.00 Polacy w Pucharze Narodów zmierzą się z dwunastoma ekipami. Najważniejszymi rywalami będą Finlandia, Dania i Norwegia, ponieważ to oni wchodzą w skład naszej grupy D Europejskiej Dywizji 2. Wystartujemy z numerem 11 i jako pierwszy pojedzie Krzysztof Ludwiczak na Stalando, drugi Maksymilian Wechta na Celtii, trzeci Jan Bobik na Chacco Amicor i na koniec wystartuje Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

CSI2* Ciekocinko

W konkursie 145 cm zaliczanym do światowego rankingu wystartowało 58 par. Parkur bezbłędnie pokonało 14 koni. Nie do pobicia okazał się Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie, który przekroczył celowniki w czasie 66.97 sekundy. Zaledwie o 0,01 sekundy wolniejsza była Dajana Pawlicka na Bebeto. Z zerem na koncie z parkuru zjechała spora grupa Polaków - Zuzanna Gowin na Captain (miejsce 5), Cassandra Orschel na Acanthya (miejsce 6), Grzegorz Psiuk na Kouchette Ter Goes Z (miejsce 7), Michał Ziębicki na Heartbreaker 5 (miejsce 10) i Jakub Krzyżosiak na Z Pilot (miejsce 11).

ZO1* Kwieki

Konkurs dużej rundy wygrał Tomasz Olszewski na Camako’s Boy JW. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Włodarski na Cevilla S, a trzecie Monika Pasik na Dollar De Nuevo.