Oliver Townend GBR CIC3 fot.MR Photo

Oliver Townend został zwycięzcą zawodów CIC3* w Baborówku. Ogromną radość sprawił kibicom Mateusz Kiempa, który na Libertinie wygrał konkurs CIC2*.

Festiwal Jeździecki Baborówko

W niedzielę zakończył się Festiwal Jeździecki Baborówko. W najtrudniejszym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza rywalizowała czołówka zawodników ze świata, którzy przyjechali do Baborówka walczyć o rekordową w historii polskiego WKKW oraz siódmą na świecie pod względem wysokości pulę nagród finansowych.

Brytyjczyk Oliver Townend (GBR) objął prowadzenie w konkursie CIC3* po próbie ujeżdżenia i nie oddał go aż do ostatniego dnia. Razem z Cillnabradden Evo dziś pokonał trudny tor przeszkód bezbłędnie, zajmując w konkursie pierwsze miejsce. Zwycięzca otrzymał premię finansową w wysokości 100 000 PLN. Drugie miejsce zajął Andreas Dibowski (GER), który startował z koniem FRH Corrida. Miejsce trzecie objął Maxime Livio (FRA), który startował z koniem Pica d’Or.

33610989 10156124756126066 1108127405186220032 n

W konkursie CIC2* - puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po trzech próbach (ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach przez przeszkody) najlepszy był Mateusz Kiempa (POL). Zawodnik po sobotniej próbie terenowej objął prowadzenie w rankingu z Libertiną i w próbie skoków przez przeszkody zachował pozycję lidera. Miejsce drugie zajął Senne Vervaecke (BEL), który startował na koniu Jeno. Miejsce trzecie należy do pary Elmar Lesch (GER) i konia Rough Diamond.

Źródło: informacja prasowa Festiwalu