34259016 1857446454317777 7394388874169942016 n

Luciana Diniz na Fit For Fun wygrała Grand Prix CSIO5* St. Gallen i była jedyną zawodniczką, która pokonała ten parkur bezbłędnie. W Pucharze Narodów w St. Gallen najlepsi byli Francuzi, którzy obydwa nawroty ukończyli bez punktów karnych.

CSIO5* St. Gallen

Luciana Diniz i Fit For Fun to para, która jako jedyna bezbłędnie pokonała parkur CSIO5* Longines Grand Prix St. Gallen, tym samym sięgając po najwyższe trofeum. Pula nagród wyniosła 150 tysięcy euro, a grupa A LR dawała zwycięzcy aż 130 punktów do światowego rankingu.

34117785 1857446500984439 5706779980281675776 n

Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy, którzy w pierwszym nawrocie mieli punkt za przekroczenie normy czasu, a drugi pokonali bezbłędnie. Był to reprezentant gospodarzy Beat Mandli na Dsarie i Harriet Nuttall (GBR) na A Touch Imperious.

Polskim akcentem było siódme miejsce, które zajął Gregory Wathelet na koniu polskiej hodowli MJT Nevados S. Para ta miała jedną zrzutkę w drugim nawrocie.

Puchar Narodów

34307653 1859458840783205 5263378092197412864 n

Drużyna Francji sięgnęła po zwycięstwo w Pucharze Narodów Europejskiej Dywizji 1 w St. Gallen.

Ekipa w składzie Mathieu Billot na Shiva D’Amaury, Alexandra Francart na Volnay Du Boisdeville, Nicolas Delmotte na Ilex VP i Olivier Robert na Eros jako jedyni ukończyli ten wymagający konkurs bez punktów karnych. Warto też podkreślić, że w drużynie nie było ani jednego zawodnika ze składu na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Gospodarze uplasowali się na drugim miejscu z sumą ośmiu punktów karnych, a Belgia zajęła trzecie miejsce z trzynastoma punktami na koncie. Double clear oprócz Francuzów zaliczyli też - Steve Guerdat (SUI) na Bianca, William Whitaker (GBR) na Utamaro D Ecaussines i Holly Smith (GBR) na Hearts Destiny.

34316227 1859382024124220 530415271211433984 n

Po zajęciu drugiego miejsca w St. Gallen, Szwajcaria umocniła się na pozycji lidera Europepjskiej Dywizji 1. Zajmując pierwsze, drugie i trzecie miejsce w trzech rozgrywkach, drużyna zebrała 270 punktów. Na drugim miejscu są Niemcy (180 pkt.), a na trezcim Hiszpania (170 pkt).

Ranking Europejskiej Dywizji 1 TUTAJ

CSIO5* Langley

Grand Prix z pulą nagród 235 tysięcy dolarów wygrał Daniel Coyle z Irlandii na koniu Cita. Ta para znacznie przyczyniła się też do wygranej drużyny Irlandii w Pucharze Narodow. Obok Coyla w skład ekipy wchodzili - Richie Moloney na Carrabis Z, Capt. Brian Cournane na Dino i Conor Swail na Rubens LS la Silla.