E54A0758 WEB

Za nami pierwszy dzień zawodów CSIO5* Sopot. W najważniejszym konkursie zwyciężyła Jessica Springsteen na Volage du Val Henry. Polacy zanotowali dziś wiele udanych przejazdów.
CSIO5* Sopot
Jessica Springsteen na klaczy Volage du Val Henry okazała się najlepsza w konkursie 150 cm, zaliczanym do światowego rankingu i będącym kwalifikacją do piątkowego Grand Prix.
Parkur bezbłędnie pokonało piętnaście z 42 startujących par. Na początku konkursu długo prowadziła Gudrun Patteet na koniu Sea Coast Pebbles Z z czasem 69.49 sekundy. Startująca jako 27 Jessica Springsteen wyprzedziła Belgijkę o 0,60 sekundy i swoją pozycję lidera utrzymała do samego końca.
- Dzisiejsze zwycięstwo dało mi dużo pewności siebie przed jutrzejszym Grand Prix. Volage skakała świetnie, więc mam nadzieję, że i jutro tak będzie. Mam ją od zeszłego roku więc dopiero się zgrywamy i zaczynamy startować w dużych konkursach. Cieszę się, że mogę tu być, Sopot jest naprawdę piękny, a warunki na zawodach są bardzo dobre - powiedziała Jessica Springsteen.
Na drugim miejscu konkurs ukończył Kevin Staut (FRA) na Vendome d’Anchat HDC, a ostatecznie na trzecim miejscu uplasowała się Gudrun Patteet.
IMG 7570 kopia
Bezbłędne przejazdy z Polaków zanotowali: Wojciech Wojcianiec na Chintablue (miejsce szóste), Kamil Grzelczyk na Wibaro (miejsce siódme) i Maksymilian Wechta na Londonie (miejsce czternaste).
Konkurs 145 cm zaliczany do światowego rankingu wygrał Emanuele Gaudiano na 9-letniej klaczy Carlotta. Obydwie fazy bezbłędnie pokonały 24 pary spośród 52 startujących. Ku radości kibiców, drugie miejsce wywalczył reprezentant Polski, 20-letni Adam Grzegorzewski, który dosiadał 11-letniego Okarino.
35297857 1826405410778194 7430002867542425600 n
- Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku szczególnie, że są to moje pierwsze pięciogwiazdkowe zawody, w jakich mam szansę startować. Okarino skakał rewelacyjnie, widać, że jest w świetnej formie. To dopiero pierwszy dzień zawodów, więc mam nadzieję, że uda się taką formę utrzymać do końca - powiedział Adam Grzegorzewski.
Trzecie miejsce zajęła reprezentantka USA, Margie Goldstein-Engle na koniu Dicas. Punkty do światowego rankingu zdobyło jeszcze dwóch Polaków, Mściwoj Kiecoń  który startował na klaczy Digisport Satisfaction i Michał Kaźmierczak na ogierze Que Pasa.
35272130 1826209064131162 515820852080541696 o
Na poziomie 140 cm najlepszy był reprezentant Francji, Thierry Rozier na klaczy Star. Drugie miejsce zajął Emilio Bicocchi (ITA) na Easy Time de Villa d’Arto, a trzecie Nicolas Delmotte (FRA) na Ilena de Mariposa.
W randze dwóch gwiazdek konkurs 135 cm wygrał Jacek Zagor na ogierze Nirvaro. Drugie miejsce zajął Grzegorz Psiuk na klaczy Kouchette ter Goes Z, a trzecie Andrius Petrovas (LTU) na wałachu Caracas.
Piątkowe zmagania na Hipodromie Sopot rozpoczną się o godzinie 10.00 konkursem 135 cm w ramach zawodów CSI2*. Najważniejszym punktem programu będzie Grand Prix na poziomie 160 cm (16.00), w którym zwycięzca otrzyma aż 130 punktów do światowego rankingu. Dodatkowo, konkurs ten jest kwalifikacją do Światowych Igrzysk Jeździeckich i przyszłorocznych mistrzostw Europy. Początek o godzinie 16.00. Wstęp wolny.