Logo tylkoskoki

Ludwiczak Sandra Blue Cavaliada Warszawa Speed

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Speed & Music o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Prezydenta Miasta Warszawy, pod patronatem medialnym Radia Eska wygrał Krzysztof Ludwiczak na klaczy Sandra Blue.

 

Parkur o wysokości 145 cm do łatwych nie należał, zwłaszcza kiedy zawodnicy podejmowali ryzyko, które konieczne było dziś do zwycięstwa. Bez karnych sekund do mety dojechało tylko czterech zawodników. Najlepszy okazał się Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue.

„Parkur postawiony był bardzo ciekawie i odpowiednio pod ten konkurs. Była możliwość zarówno robienia skrótów, jak i szybkiego galopu dookoła, więc każdy mógł wybrać swoją taktykę. Sandra Blue po raz pierwszy wygrała konkurs zaliczany do światowego rankingu. Ma teraz 9 lat i wchodzi w poziom dużej rundy, więc mam nadzieję, że będzie skakała coraz lepiej i coraz wyżej” – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce zajął Sander Geerink (NED) na Donner IK, a trzecie Gerfried Puck (AUT) na For Fun VT.

Wyniki TUTAJ

Wojcianiec Chintablue Cavaliada Warszawa

Wojciech Wojcianiec na Chintablue w świetnym stylu wygrał finał średniej rundy o nagrodę Stowarzyszenia Jeździdeckiego Baborówko, pod patronatem medialnym Tygodnika Wprost.

W konkursie 140 cm wystartowało 41 par, z czego osiem dostało się do rozgrywki. W niej rywalizowali ze sobą zawodnicy z Polski, Holandii, Estonii i Austrii. Ostatecznie, tylko cztery pary zachowały do końca konkursu czyste konto. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Wojcianiec na Chintablue. To już drugie zwycięstwo tego zawodnika w czasie Cavaliady w Warszawie. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na klaczy Conthacca, a trzecie Sabrina Van Rijswijk (NED) na Lely vd Bisschop.

Wyniki TUTAJ

Grand Prix Cavaliady w Warszawie, finał LEC PŚ i Cavaliady Tour odbędzie się w niedzielę o 17:25. Będzie można je oglądać w TVP i na Cavaliada Live.

Marchwicka Szafir Cavaliada Warszawa

Maja Marchwicka na wałachu Szafir M wygrała konkurs Małej Rundy o nagrodę Ursus Dystrybucja, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygraną walczyło 88 par. Blisko wygranej była młoda amazonka Matylda Malepszy, która na wałachu August zaprezentowała ryzykowną jazdę i przekroczyła celowniki w czasie lepszym od Mai Marchwickiej, jednak błąd na ostatniej przeszkodzie przekreślił jej szansę na czołową lokatę.

Drugie miejsce zajął Hubert Kierznowski na Amerique Landais, a trzecie Egor Shchibrik (RUS) na Adonis.

Cavaliada Future Warszawa sobota

Zacięta rywalizacja towarzyszyła rozgrywkom Cavaliady Future. W kategorii mini najlepsza okazała się Nell Sówka na S-Piorun, która pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie. Drugie miejsce zajęła Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord, a trzecie Jolanta Kóska na Royal.

W kategorii Midi najlepsza była Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret. Drugie miejsce zajęła Julia Pięta na Marcosie, a trzecie Maria Michalska na Pasjonata Amigo.

Liderkami rankingów pozostają nadal: Martyna Ufnal i Zofia Ćwik. Wielki finał Cavaliady Future już w niedzielę o godzinie 13:30.

Rankingi CF TUTAJ

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

 • HZO2* HPP Leszno POL
  14-17.03.19
         
 • CSI3* Arezzo ITA
  12-17.03.19
         
 • CSI2* Lier BEL
  14-17.03.18
         
 • CSI4* Vejer de la Frontera ESP
  12-17.03.19
         
 • CSI5* 's-Hertogenbosch NED
  14-17.03.19
         

Ranking PZJ (31.01.2019)

1. Jarosław Skrzyczyński 4683
2. Krzysztof Ludwiczak 2916
3. Wojciech Wojcianiec 2774
4. Adam Grzegorzewski 1990
5. Michał Kaźmierczak 1960
6. Jan Bobik 1798
7. Kamil Grzelczyk 1568
8. Maksymilian Wechta 1471
9. Andrzej Opłatek 1164
10. Grzegorz Kubiak 821
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.01.2019)

 53 Jarosław Skrzyczyński 1750
158 Krzysztof Ludwiczak 1065
161 Wojciech Wojcianiec 1060
Nie masz jeszcze konta? Zarejstruj się!

Zaloguj się