Winnaar derby 2018 Emanuele Gaudiano Foto Jessica Ranselaar

Emanuele Gaudiano na zawodach The Dutch Masters po raz trzeci wygrywa Derby. W Arezzo drugie miejsce w konkursie 140 cm zajął Andrzej Opłatek. Znamy też zwycięzców eliminacji HPP w kategorii Juniorów, Dzieci I i Open, a także triumfatorkę Grand Prix Amatorów.

CSI5* The Dutch Masters

Widowiskowy konkurs Derby po raz trzeci z rzędu wygrał jadący jako ostatni, Emanuele Gaudiano (ITA) na klaczy Carlotta 232. Wyprzedził on o ponad 3 sekundy Piusa Schwizera (SUI) na koniu Balou Rubin R. Trzeci był Bertram Allen (IRL) na klaczy Fairytale.

W piątkowej rywalizacji 155 cm zaliczanej do światowego rankingu najlepszy był Leopold van Asten z Holandii na VDL Groep Beauty. Drugie miejsce zajął Niels Bruynseels (BEL) na Gancia de Muze, a trzecie, para znana z poznańskiej Cavaliady, Danielle Goldstein (ISR) na Lizziemary.

CSI3* Arezzo

Drugim miejscem zakończyła się dla Andrzeja Opłatka i klaczy Conmina Blue PS rywalizacja w konkursie 140 cm „Silver Tour”, w którym walczyły 52 pary. Po jednej zrzutce zawodnik HEAA Turek miał w klasach 145 cm na Stalando i 140 cm na Conthinderze. Stakkatan miał dzisiaj dzień przerwy przed jutrzejszym startem w Grand Prix zaliczanym do światowego rankingu.

HZO2* HPP Leszno

W kategorii Juniorów do rozgrywki dostało się sześć par i cztery z nich pokonały ją bezbłędnie. Najlepszy wynik uzyskała Emilia Pietrzak na Sephora MZ. Drugie miejsce zajął Aleksander Lewandowski na Jazzmir van het Halderthof, a trzecie Filip Babiak na klaczy Gustique.

Weronika Kosińska na klaczy Leda wygrała eliminację HPP Dzieci I. Drugie i trzecie miejsce zajęła Julia Jabłońska na koniach: Conn Rubina i Columbia.

W kategorii Open najlepsza była Karolina Godoś z KJ Royal Opole na klaczy Cosa Che.

Grand Prix Amatorów Poznań

Ostatnią eliminację Grand Prix Amatorów przed finałem cyklu wygrała Wiktoria Nowak z KJ Złoty Rubin na Mary Glenin. Druga była Diana Tomkowiak na Denisie, a trzecia Iza Bajerlein na Gigs KG. Liderką rankingu GPA przed finałem pozostaje Oliwia Jach. Wiktoria Nowak po dzisiejszym zwycięstwie jest druga. W finale Grand Prix Amatorów, który będzie miał miejsce 30 marca, na zwycięzcę czeka 40 punktów, także nic nie jest jeszcze przesądzone.