LUK 7667

Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie rozstrzygnięte. Złote medale w skokach przez przeszkody trafiły do Karoliny Godoś na Cosa Che i Weroniki Lipiec na klaczy Mika.

AMP Radzionków

Na podium Akademickich Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody kategorii PROFI stanęły trzy amazonki, które nie popełniły żadnego błędu. Najlepszy wynik uzyskała Karolina Godoś z Politechniki Opolskiej na klaczy Cosa Che. Drugie miejsce zajęła Urszula Kalicińska z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na Discover-S, a trzecie Izabella Kisielowska na wałachu Fokus. Warto dodać, że w tej kategorii wzięło udział aż 38 par.

W kategorii AMATOR złoty medal wywalczyła Weronika Lipiec z Politechniki Wrocławskiej na klaczy Mika. Na tym poziomie, o tytuł Akademickiego Mistrza Polski walczyło niemal 50 par, a walka w samym finale pomiędzy 24 zawodnikami była naprawdę zacięta. W 6-konnej rozgrywce aż cztery amazonki dowiozły do końca zerowe konto. Ostatecznie, srebrny medal zdobyła Paulina Załubska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na Fempire G, a brązowy Justyna Modzelewska z Politechniki Poznańskiej na Afrodyta.

skoki amator

W końcowej klasyfikacji mistrzostw kategorii kombinowanej (skoki i ujeżdżenie) wygrała Roksana Fortuniak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która dosiadała konia Gea-S. Amazonka zdobyła aż 116,7 pkt. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Zuchniak z SGGW w Warszawie na Astera (110 pkt.), a miejsce trzecie wywalczyła aktualna brązowa medalistka mistrzostw Polski WKKW, Joanna Pawlak z Politechniki Wrocławskiej na koniach Jedwabny Pył i Pirella (107,4).

W rankingu uczelni pierwsze miejsce zdobyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (271,1 pkt.), drugie miejsce ma Politechnika Wrocławska (240,4), a trzecie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.