038 1

Zakończył się ostatni dzień młodzieżowych mistrzostw Polski w Jakubowicach.

Trzy pary zachowały zerowe konto w finale grupy Dzieci II, i czekała je rozgrywka o złoty medal. Najlepsza była Kornelia Smura z Klubu Sportowego Jumping Events na koniu Grupo Piom Viox W. Srebro zdobyła Aleksandra Wypchło (bez przynależności klubowej) na Baco, a brąz – Marta Wypiór (KJK Pod Żubrem Niepołomice) na Albartosie.

Wyniki TUTAJ.

W finale mistrzostw Polski młodzików, rozgrywanich w grupie A2, w rozgrywce walczyło aż 15 par. Złoty medal zdobyła Lena Czeszejko-Sochacka z JKS U Robsonów na Miłek Ponysport. Srebro wywalczyła Agata Maćkowska (KJ Podkowa Gruszczyn) na Montgomerie ex May Dream, a brąz – Julia Ganowska (KJ Ranczo Kołata) na Tiffany.

Równie wysoki poziom prezentowali zawodnicy grupy A1, w której aż 14 par dowiozło do końca drugiego nawrotu zerowe konto. Po rozgrywce najlepsza okazała się Nel Skotarczak z Podkowy Gruszczyn na Frankenhoeh’s Mylord (na zdjęciu). Srebrny medal zdobyła Paulina Pellowska (JKS Barłomino) na klaczy Klausinka, a brązowy – Pola Rynowiecka (KJ Olmet-Ostsped Ostrów Wlkp.) na Ferrari.

Tym samym zwyciężczynie dwóch powyższych kategorii zdobywają prawo startów w tak pożądanych przez młodych zawodników rozgrywkach Cavaliady Future.

W najważniejszej kategorii – mistrzostwach Polski grupy kuców (rozgrywanych w grupie D) - rozgrywka nie była potrzebna. Na najwyższym stopniu podium stanęła Agata Derda z KJ Michałówka na koniu Kosma (16 punktów karnych) , srebro zdobyła Aleksandra Osuch (KJ Podkowa Gruszczyn) na Rosie (20 pkt), a brąz – Dominika Henzel (KJ Sokół Damasławek) na klaczy Rosanna (24 pkt).