Logo tylkoskoki

irlandia NC Final 2

W niedzielne popołudnie w ośrodku Reial Club de Polo w Barcelonie odbył się trzeci, najważniejszy konkurs Finału I Dywizji Pucharu Narodów. 

 

W czwartej ćwiartce konkursu było już wiadomo, że walka o zwycięstwo rozegra się między Irlandczykami a Belgami. Jadący jako ostatni w drużynie Irlandii Cian O’Connor miał świadomość, że aby jego zespół wygrał, nie może zrobić zrzutki. Pojechał więc bezbłędnie, kładąc presję na Gregorym Wathelecie. Przejazd Belga był mniej udany (11 punktów karnych), więc do wyniku jego kraju musiała liczyć się “czwórka” Nielsa Bruynseelsa. 

Tym samym z wynikiem zaledwie 1 punkt karny wygrała ekipa Irlandii w składzie: Peter Moloney na Chianti’s Champion (4 punkty karne), Paul O’Shea na Skara Glen’s Machu Picchu (0), Darragh Kenny na Balou du Reventon (1) i Cian O’Connor na PSG Final (0). Triumfem w Barcelonie drużyna pod opieką Rodrigo Pessoi zapewniła sobie start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 

 

Drugie miejsce z czterema punktami karnymi zajęli Belgowie. Urodzony w Polsce Quel Homme De Hus pod Jeromem Guerym pojechał bezbłędnie. W ekipie Belgii startowali jeszcze: Olivier Philippaerts na H&M Extra (0), Niels Bruynseels na Jenson Van’t Meulenhof (4) i Gregory Wathelet na Nevadosie (11). 

Trzecie miejsce wywalczyli Szwedzi. Tak samo jak Włosi i Francuzi mieli łącznie 12 punktów karnych, ale suma czasów ich najlepszych trzech przejazdów była najmniejsza. W tej drużynie jechali: Henrik von Eckermann na Toveks Mary Lou (4), Fredrik Jonsson na Cold Play (16), Evelina Tovek na klaczy Dalila de la Pomme (4) i Peder Fredricson na H&M All In (4). 

Na kolejnych pozycjach zostały sklasyfikowane następujące zespoły: Włochy, Francja, Niemcy, Szwajcaria i Kolumbia. 

Wyniki TUTAJ 

W sobotę odbył się “konkurs pocieszenia” dla drużyn, które nie zakwalifikowały się do finału. Z wynikiem 4 punkty karne najlepsi okazali się gospodarze – Hiszpanie w składzie: Alberto Marquez Galobardes na Ucello Massuere (4), Eduardo Alvarez Aznar na Rokfeller de Pleville Bois Margot (0), Santiago Nunez Riva na Valentino de Hus Z (12) i Sergio Alvarez Moya na Jet Run (0). 

Wyniki TUTAJ 

Piątkowy konkurs indywidualny zaliczany do grupy A Longines Rankings wygrał Pieter Devos (BEL) na Jade V. Bisschop.  

Wyniki TUTAJ 

Fot. FEI/Linnea Rheborg


W tym tygodniu

  • CSIO4*-W Rabat MAR
    10-13.10.2019
           
  • CSI2*W Siauliu LTU
    11-13.10.2019
           
  • CSI4* Saint Tropez FRA
    10-13.10.2019
           
  • HZO DiM Bobrowy Staw POL
    11-13.10.2019
           
  • HZO Leszno POL
    11-13.10.2019
           
  • HZO Dąbrówka Mała POL
    11-13.10.2019
           

Ranking PZJ (30.09.2019)

1. Jarosław Skrzyczyński 3817
2. Wojciech Wojcianiec 3231
3. Krzysztof Ludwiczak 2747
4. Andrzej Opłatek  2336
5. Jan Bobik 1917
6. Maksymilian Wechta 1794
7. Grzegorz Kubiak 1569
8. Adam Grzegorzewski 1480
9. Kamil Grzelczyk 1429
10. Michał Kaźmierczak 1409
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.09.2019)

114 Jarosław Skrzyczyński 1290
143 Wojciech Wojcianiec 1175
200 Krzysztof Ludwiczak 935
200 Andrzej Opłatek 935