Logo tylkoskoki

irlandia NC Final 2

W niedzielne popołudnie w ośrodku Reial Club de Polo w Barcelonie odbył się trzeci, najważniejszy konkurs Finału I Dywizji Pucharu Narodów. 

 

W czwartej ćwiartce konkursu było już wiadomo, że walka o zwycięstwo rozegra się między Irlandczykami a Belgami. Jadący jako ostatni w drużynie Irlandii Cian O’Connor miał świadomość, że aby jego zespół wygrał, nie może zrobić zrzutki. Pojechał więc bezbłędnie, kładąc presję na Gregorym Wathelecie. Przejazd Belga był mniej udany (11 punktów karnych), więc do wyniku jego kraju musiała liczyć się “czwórka” Nielsa Bruynseelsa. 

Tym samym z wynikiem zaledwie 1 punkt karny wygrała ekipa Irlandii w składzie: Peter Moloney na Chianti’s Champion (4 punkty karne), Paul O’Shea na Skara Glen’s Machu Picchu (0), Darragh Kenny na Balou du Reventon (1) i Cian O’Connor na PSG Final (0). Triumfem w Barcelonie drużyna pod opieką Rodrigo Pessoi zapewniła sobie start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 

 

Drugie miejsce z czterema punktami karnymi zajęli Belgowie. Urodzony w Polsce Quel Homme De Hus pod Jeromem Guerym pojechał bezbłędnie. W ekipie Belgii startowali jeszcze: Olivier Philippaerts na H&M Extra (0), Niels Bruynseels na Jenson Van’t Meulenhof (4) i Gregory Wathelet na Nevadosie (11). 

Trzecie miejsce wywalczyli Szwedzi. Tak samo jak Włosi i Francuzi mieli łącznie 12 punktów karnych, ale suma czasów ich najlepszych trzech przejazdów była najmniejsza. W tej drużynie jechali: Henrik von Eckermann na Toveks Mary Lou (4), Fredrik Jonsson na Cold Play (16), Evelina Tovek na klaczy Dalila de la Pomme (4) i Peder Fredricson na H&M All In (4). 

Na kolejnych pozycjach zostały sklasyfikowane następujące zespoły: Włochy, Francja, Niemcy, Szwajcaria i Kolumbia. 

Wyniki TUTAJ 

W sobotę odbył się “konkurs pocieszenia” dla drużyn, które nie zakwalifikowały się do finału. Z wynikiem 4 punkty karne najlepsi okazali się gospodarze – Hiszpanie w składzie: Alberto Marquez Galobardes na Ucello Massuere (4), Eduardo Alvarez Aznar na Rokfeller de Pleville Bois Margot (0), Santiago Nunez Riva na Valentino de Hus Z (12) i Sergio Alvarez Moya na Jet Run (0). 

Wyniki TUTAJ 

Piątkowy konkurs indywidualny zaliczany do grupy A Longines Rankings wygrał Pieter Devos (BEL) na Jade V. Bisschop.  

Wyniki TUTAJ 

Fot. FEI/Linnea Rheborg


W tym tygodniu

  • CSI2*-W Cavaliada Kraków POL
    20-23.02.2020
           
  • HZO Leszno POL
    21-23.02.2020
           
  • CSI2* Oliva ESP
    18-23.02.2020
           
  • CSI5*-W Goteborg SWE
    20-23.02.2020
           
  • CSI5* WEF USA
    18-23.02.2020
           
  • CSI2* Royan FRA
    19-22.02.2020
           
  • CSI2* Kronenberg 
    20-23.02.2020
           
  • CSI3* Vejer de la Frontera ESP
    18-23.02.2020
           

Ranking PZJ (31.01.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3475
2. Andrzej Opłatek  2812
3. Jarosław Skrzyczyński 2745
4. Krzysztof Ludwiczak 2695
5. Maksymilian Wechta 1975
6. Jan Bobik 1892
7. Grzegorz Kubiak 1472
8. Kamil Grzelczyk 1307
9. Michał Kaźmierczak 1210
10. Adam Grzegorzewski 996
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.01.2020)

126 Wojciech Wojcianiec 1270
158 Andrzej Opłatek 1110
208 Krzysztof Ludwiczak 935