grzelczyk wibaro poznan2018

Podsumowanie startów Polaków w najważniejszych konkursach niedzieli.

CSI2* Wiener Neustadt

Para Kamil Grzelczyk i Wibaro po raz 20 w karierze wygrała konkurs zaliczany do Longines Rankings. Bezbłędnym i szybkim przejazdem w pierwszym nawrocie zapewnili sobie ostatni numer na liście drugiej odsłony Grand Prix, w której wzięło udział 12 z 37 startujących par.  Mistrz Polski z roku 2016 postawił wszystko na jedną kartę i ryzyko się opłaciło - wyprzedził drugiego Christiana Juzę (AUT) na Mister Z o ponad dwie sekundy. Trzecie miejsce zajęła Sabrina Berger (GER) na Quidams Star Melloni.

Zwycięski przejazd poniżej:

Maksymilian Wechta na Celtii z wynikiem 4/4 uplasował się na miejscu 9. Adam Grzegorzewski na Just An Hero zjechał z parkuru z 9 punktami karnymi i nie zakwalifikował się do drugiego nawrotu. W finale European Youngster Cup (145 cm) zawodnik na koniu Heartcor F zajął 8 miejsce z wynikiem 8 punktów.

Wyniki GP TUTAJ

CSI2* Riesenbeck

Tam do rozgrywki konkursu Grand Prix zakwalifikowało się aż 21 z 68 startujących par. 7 miejsce zajął Michał Kaźmierczak na Dame de Pique. Wygrała Meredith Michaels-Beerbaum (GER) na klaczy La Caramba 2.

CSI4* Tetouan

W porannym konkursie Longines Rankings grupy D (145 cm) Andrzej Opłatek na Stalando 2 i Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni dostali się do rozgrywki. W niej zrobili po zrzutce i zajęli odpowiednio 9 i 10 miejsce. Wygrał Stefan Eder z Austrii na koniu Cobra 32.

W Grand Prix grupy B LR (160 cm) Polacy mieli mniej szczęścia i nie wystartowali w drugim nawrocie. Najlepiej spisał się Andrzej Opłatek na Stakkatanie, który miał jeden błąd i zajął 20 miejsce. Wojciech Wojcianiec na Chintablue miał 8 punktów, a Jan Bobik na Chacco Amicor 12. Wygrał Francuz Olivier Perreau na klaczy GL Events Venizia d'Aiguilly.