LRM EXPORT 13885917777047 20191026 214807796

W konkursie finałowym Złotej Rundy zawodów CSI2* w Michałowicach zwyciężył reprezentant Austrii, a dobre przejazdy odnotowali też reprezentanci Polski.

CSI2* Michałowice

Do startu w dzisiejszym finale Rundy Złotej przystąpiło 66 par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 12 z nich, a pięć zachowało zerowe konto też w rozgrywce. W niej najszybszy był Fritz Kogelnig Junior z Austrii na koniu Ziro Percent. Drugie miejsce zajął Holender Vincent Geerink na Elame, a trzecie reprezentant Polski - Mściwoj Kiecoń na Luett Beek Akkita. Cieszy też bezbłędny przejazd w rozgrywce młodej amazonki Julii Jaglarz, która na Groenaannemmer VD Lentamel zajęła miejsce czwarte. Bardzo dobrą jazdę zaprezentowała też Laura Kłapińska na koniu Captain, która w przejeździe podstawowym miała tylko 2 punkty karne za przekroczenie normy czasu.

„Parkur był bardzo dobry, a koń spisał się znakomicie. Jestem bardzo zadowolony. Te dwutygodniowe zawody to moja pierwsza wizyta w Krakowie, cieszę się, że tu jestem.” – powiedział zwycięzca.

W konkursie Rundy Srebrnej triumfowała młoda amazonka z Krakowa - Marta Wypiór na koniu Gina Royalty. Drugie miejsce zajął Antoni Strzałkowski na Limelight Van Het Maressahof, a trzecie – Grzegorz Nowak na Olimpii.

CSI4*/2* Samorin

W dzisiejszym konkursie 130 cm piąte miejsce zajął Michał Kaźmierczak na Quiwiti. W zmaganiach na poziomie 145, zaliczanych do światowego rankingu, parkur bezbłędnie pokonała Natalia Czernik na Everdi i zajęła miejsce 11. W konkursie Grand Prix CSI2* najlepszy z Polaków był Przemysław Konopacki na Volo’s Diamond, który miał cztery punkty karne. Po dziewięciokonnej rozgrywce zwyciężyła Gudrun Patteet z Belgii na Sea Coast Kashmira Z.

CSI5*-W Helsinki

W dzisiejszym Grand Prix CSI5* wystartowało 39 par, a w rozgrywce walczyło 7 z nich. Zwyciężył Brytyjczyk Robert Whitaker na Catwalk IV. Drugi był Marlon Modolo Zanotelli z Brazylii na Diesel GP du Bois Madame, a trzeci – Henrik von Eckermann ze Szwecji na Best Boy 2. Jutro w Helsinkach odbędzie się konkurs zaliczany do Pucharu Świata.

CSI2* Opglabbeek

We wczorajszym konkursie zaliczanym do Longines Rankings reprezentantka Polski – Monika Dulczewska, startująca na koniu Basquiat du Lozon zakwalifikowała się do piętnastokonnej rozgrywki i po bezbłędnym przejeździe zajęła miejsce siódme. Tym samym zapewniła sobie prawo startu w jutrzejszym Grand Prix.