31745012077 4c5aaec3ce c

Podobnie jak w zeszłym roku, konkurs zaliczany do Pucharu Świata w Lyon wygrał Martin Fuchs. Podsumowujemy dzisiejsze wydarzenia na zagranicznych hipodromach.

CSI5*-W Lyon

W konkursie zaliczanym do Pucharu Świata wystartowało 40 zawodników, a w rozgrywce walczyło aż 13 par. Swoje zeszłoroczne zwycięstwo z Lyon powtórzył aktualny mistrz Europy – Martin Fuchs ze Szwajcarii. Ponownie okazał się najlepszy wraz z koniem Clooney 51. Miejsce drugie zajęła amazonka ze Stanów Zjednoczonych – Jessica Springsteen na RMF Zecilie, a trzecie – Belg Pieter Devos na Claire Z. Szerzej na temat tego konkursu napiszemy jutro.

CSI4* Liege

W Grand Prix czterogwiazdkowych zawodów w Belgii wystartowało 47 par, a dziesięć z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Pierwsze miejsce należało do reprezentanta gospodarzy – Andresa Vereecke na koniu Igor van de Wittemoere. Druga była amazonka z USA – Laura Kraut na Curious George, a trzeci – Gerfried Puck z Austrii na Bingo du Parc. Belg Jerome Guery na wyhodowanym w Polsce koniu Quel Homme de Hus zajął miejsce siódme.

CSI3* Oldenburg

Tu w najważniejszym konkursie startowały 52 pary. Triumfował Francuz – Julien Anquetin na Gravity of Greenhill. Drugi był Niemiec - Patrick Stühlmeyer na Chacgrano, a trzeci jego rodak Jan Wernke na Nashville HR. Reprezentant Polski – Maksymilian Wechta – miał jedną zrzutkę w przejeździe podstawowym na Quintelli i zajął ostatecznie miejsce 16. W konkursie 150 cm zajął miejsce 12 na koniu Fibonacci S.