Logo tylkoskoki

DSC09742

Przy międzynarodowej obsadzie zawodów we Wrocławiu, w hali WTWK Partynice Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał dziś aż 5 razy. Pierwszy dzień zawodów CSI we Wrocławiu zakończył się zwycięstwem pary, która prezentuje ostatnio doskonałą formę. Konkurs Dużej Rundy wygrał Kamil Grzelczyk na Wibaro.

W najważniejszym dzisiejszym konkursie o zwycięstwo walczyło 81 par, a podwójne zero w obu fazach odnotowało 21 z nich. Najszybszy przejazd nie po raz pierwszy należał do Kamila Grzelczyka na siwym Wibaro. Drugie miejsce zajął kolejny reprezentant Polski – Jan Bobik na Chacco Amicor ZM, a miejscem trzecim musiał zadowolić się gość z Czech – Kamil Papousek, startujący na wałachu Great Feeling.

„Jutro Wibaro ma wolne, wystartujemy tylko w niedzielę, w konkursie Grand Prix. Koń odpoczywał po zawodach w Michałowicach, jest świeży i nie widziałem przeszkód, aby wygrać dzisiejszy konkurs. Wszystkie moje konie skakały dziś bardzo dobrze i zajmowały czołowe miejsca. Jutro dwa siedmioletnie konie wystartują w konkursie Dużej Rundy, a 6-cio latek w konkursie dla młodych koni” – powiedział zwycięzca. Zapytany o plan na niedzielę, odpowiedział krótko: „Wygrać Grand Prix!”

Wyniki TUTAJ

Najliczniej obsadzonym dzisiejszym konkursem była Średnia Runda, w której rywalizowało ponad 120 koni. Wobec tego, według przepisów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, nagrody zostały podzielone, a zwycięzców było dwoje, a właściwie czworo. Pierwsze miejsca należały do Darii Kobiernik i klaczy Venus oraz Seweryna Murdzi i konia Ula Bajou K.

Wyniki TUTAJ

Dzień rozpoczął się od konkursu dla koni pięcio- i sześcioletnich. Tu triumfował Dominik Słodczyk na wyhodowanej w Polsce 5-letniej klaczy Bajadera. Drugi był Kamil Grzelczyk na 6-letnim Seniorze, a trzeci – Jarosław Skrzyczyński na koniu Quick Step.

Wyniki TUTAJ

W zmaganiach w ramach Elite Tour najlepszy był 13-letni Olaf Rynowiecki na klaczy Doris Day. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Andrzejewska na koniu Speed, a trzecie – Bogna Sąsiadek na wałachu Floyd.

Wyniki TUTAJ

W konkursie Małej Rundy ponownie zwycięstwo odniósł zawodnik Klubu Jeździeckiego Zbrosławice - Dominik Słodczyk, tym razem dosiadając klaczy Rossa. Drugi był Łukasz Wasilewski na koniu Hollister, a trzeci – Zbigniew Kostrzewski na Catalaya Hippica.

Wyniki TUTAJ

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

  • TSTV - Adam Zawodowiec POL
    01.06.2020
           

Ranking PZJ (29.02.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3423
2. Andrzej Opłatek  2893
3. Krzysztof Ludwiczak 2780
4. Jarosław Skrzyczyński 2573
5. Maksymilian Wechta 2011
6. Jan Bobik 1868
7. Kamil Grzelczyk 1502
8. Grzegorz Kubiak 1406
9. Michał Kaźmierczak 1207
10. Adam Grzegorzewski 836
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (29.02.2020)

124 Wojciech Wojcianiec 1250
154 Andrzej Opłatek 1140
194 Krzysztof Ludwiczak 965