78177981 1720298604774113 2422903416607997952 n 1

Wieczorny konkurs Speed and Music wygrał Felix Hassmann na koniu SL Brazonado.

Znany z niezwykle szybkiej jazdy Felix zaprezentował krótkie zakręty i niezwykłą płynność. Nawet zrzutka i trzy karne sekundy nie odebrały mu zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła Polka - Natalia Czernik, która na Everdim pokonała parkur bezbłędnie i też w niezłym tempie. Dla amazonki Verso La Natura to drugie w karierze drugie miejsce w konkursie zaliczanym do LR. Trzeci był Holender Jur Vrieling na Dallas VDL. Na ósmym miejscu konkurs ukończył, po raz drugi zdobywając w karierze punkty do światowegp rankingu, mistrz Polski juniorów - Aleksander Lewandowski na Jazzmir van Het Halderthof.

78989743 727484671085283 6064654475203706880 n

Konkurs finałowy średniej rundy 145 cm, zaliczany do światowego rankingu, o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pod patronatem medialnym magazynu Wprost zakończył się zwycięstwem drużynowej brązowej medalistki mistrzostw Europy roku 2015 - Janiki Sprunger ze Szwajcarii.

Do średniej rundy pierwszego dnia przystąpiło blisko 100 zawodników. Dziś w finale zobaczyliśmy 48 najlepszych. Parkur podstawowy konkursu zaliczanego do światowego rankingu bezbłędnie pokonało 17 par. Tym samym żeby wygrać, w rozgrywce trzeba było podjąć duże ryzyko. Zdecydowanie najlepiej poradziła sobie Janika Sprunger na wałachu Little Magic D’asschaut.

Drugie miejsce ze stratą 1,15 sekundy zajął wicemistrz Polski Michał Kaźmierczak, który dosiadał mało doświadczonej klaczy Dame De Pique. Trzeci był drużynowy mistrz świata Jur Vrieling (NED) na Fiumicino van de Kalevallei.

Pierwsza eliminacja CAVALIADA Future rozegrana. W kategorii MINI zwyciężyła Kornelia Pawłowska na At Last Ravishing Ruby. Drugą pozycję zajęła Natalia Głowacz na Szamanie, a trzecią Nell Sówka na S-Piorun.

Najlepsza w kategorii MIDI okazała się Paulina Pellowska na Jowiszu. Druga była Luna Kowalonek na Borsalino, a trzecia Julia Ganowska na Tiffany.

Wyniki TUTAJ i TUTAJ.

Sobotę na arenie A otworzył finał Dużej Rundy CSI1* o nagrodę firmy Agro-Handel, pod patronatem medialnym portalu EQUISTA.PL. W konkursie wystartowało 69 par. Najlepszy okazał się Andrei Shalohin (POL) na Farley. Drugie miejsce zajął Marek Wacławik (POL) na Coriway, a trzecie Oliwia Kosmol (POL) na Fereusa.