DSC00731 Kopiowanie

Podczas finałowego dnia CSI w Salzburgu najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentowała się Anna Dziuba. W Lesznie triumfował Mściwoj Kiecoń.

CSI Salzburg

W Grand Prix CSI dzieci wystartowało 13 par, ale tylko jedna pokonała parkur bezbłędnie i niepotrzebna była rozgrywka. Wygrała Antonia Weixelbraun z Austrii na koniu Cashmere. Bardzo dobry przejazd odnotowała reprezentantka Polski – Anna Dziuba (na zdjęciu), która na koniu La Paz miała tylko jeden punkt karny za przekroczenie normy i tym samym zajęła miejsce drugie.

W dwugwiazdkowym Grand Prix startowało 56 par. Andrzej Opłatek na Stalando po jednej zrzutce w przejeździe podstawowym zajął ostatecznie miejsce 13. Wygrała Alexa Stais z Republiki Południowej Afryki na Kia V, drugi był Jake Hunter z Australii na WCE Cruco, a trzeci Matthias Atzmüller na Obora’s Can Can – reprezentant gospodarzy.

Najważniejszym punktem niedzieli w Salzburgu było czterogwiazdkowe Grand Prix, zaliczane do światowego rankingu. Z 40 startujących par osiem zakwalifikowało się do finałowego barażu. Najlepszy był dziś reprezentant Stanów Zjednoczonych – Andrew Kocher na 8-letnim Squirt Gun, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w Grand Prix na tym poziomie. Drugie miejsce zajęła para z Belgii – Wilm Vermeir i Dm Jacqmotte, a na trzecim uplasowała się Brytyjka Alexandra Thronton na Cornetto K. Andrzej Opłatek na Stakkatanie zrezygnował dziś z dokończenia przejazdu w podstawowej części konkursu.

HZO Leszno

Dwa konkursy należały dziś do Mściwoja Kieconia. Zawodnik był najlepszy w finale Średniej Rundy na Carbonara MK, a w Grand Prix na klaczy Luett Bek Akkita. W finałowej rozgrywce najważniejszej rywalizacji walczyły 3 z 13 startujących par. Drugie miejsce zajął Maksymilian Wechta na Cheppettano, a trzecie Agata Dahlke na Eulve.