Logo tylkoskoki

180

Zeszłoroczny debiut CAVALIADY w Krakowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowy punkt na mapie cavaliadowego Touru przyciągnął do byłej stolicy Polski nie tylko świetnych zawodników, ale i 14-tysięczną publiczność.

CAVALIADA Tour to cykl międzynarodowych zawodów jeździeckich, które odbywają się w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Przed nami trzeci etap tych rozgrywek, które w dniach 20-23.02.2020 odbędą się w TAURON Arenie Kraków.

W programie zobaczymy sport jeździecki na najwyższym poziomie, pokazany jednocześnie w rozrywkowy sposób. Nie zabraknie emocjonujących pokazów, które wyjątkowo w Krakowie odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. CAVALIADA to niepowtarzalna szansa na spotkanie w jednym miejscu i jednym czasie kibiców i zawodników skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW.

- Pierwsza edycja CAVALIADY w Krakowie spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród zawodników, kibiców, sponsorów i wystawców. Przez to, oczekiwania wobec tegorocznego wydarzenia znacznie wzrosły. CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce znane z najlepszej publiczności. Co roku wypełniamy trybuny w Poznaniu, Lublinie i Warszawie wyprzedając bilety jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Naszym marzeniem jest teraz wypełnienie trybun TAURON Areny Kraków – największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Chcielibyśmy w tym roku pobić rekord frekwencji publiczności na zawodach jeździeckich, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie w sobotę, 22 lutego do Krakowa. Dla każdego przygotowaliśmy mały pamiątkowy upominek - mówi Dyrektor CAVALIADA Tour, Radosław Kulupa. 

Druga edycja CAVALIADY w Krakowie to zwiększony sportowy prestiż części skokowej. Niedzielny konkurs Grand Prix zaliczany będzie nie tylko do światowego rankingu i CAVALIADA Tour, ale również do kwalifikacji Pucharu Świata. Będzie to przedostatni etap Ligi Europy Centralnej. Ten ostatni – finałowy, tradycyjnie odbędzie się w marcu na CAVALIADZIE w Warszawie. Najważniejszymi konkursami części skokowej będą: czwartkowe Venus vs. Mars, piątkowa Duża Runda i Potęga Skoku, sobotnie Speed & Music i finał Średniej Rundy, a przede wszystkim niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Przypomnijmy, że zwycięzcą pierwszego Grand Prix Krakowa w zeszłym roku był Wojciech Wojcianiec na koniu Cassio Melloni.

- Parkur na TAURON Arenie jest rewelacyjny i zdecydowanie najlepszy ze wszystkich lokalizacji CAVALIADA Tour. Duża przestrzeń sprawia, że konie czują się tu bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem, a panująca atmosfera sprawia, że każdy chce tu wracać – mówi lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego, Wojciech Wojcianiec, który powróci do Krakowa, by ponownie walczyć o zwycięstwo. W rankingu CAVALIADA Tour pierwsze miejsce zajmuje Seweryn Murdzia, który w Lublinie wygrał piątkowy konkurs zaliczany do światowego rankingu, a w Grand Prix był trzeci.

Również specjaliści od innych konkurencji jeździeckich z pewnością nie będą odstawać w dostarczaniu sportowych emocji. W krosowej próbie w ramach LOTTO Eventing Tour (piątkowy wieczór) z pozycji liderki wystartuje Daria Kobiernik na Ideal Girl. - Na każdej Cavaliadzie jest niepowtarzalna publika i atmosfera, jednak to właśnie Kraków robi olbrzymie wrażenie. Był to mój trzeci start w zeszłym Tourze i razem z Ideal Girl udało nam się wygrać w konkursie WKKW. To było wspaniałe przeżycie – podkreśla Kobiernik. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, ponieważ tuż za nią w rankingu jest zwycięzca II etapu z Lublina, Paweł Warszawski i klacz Hatteria II. Halowy Puchar Polski w Zaprzęgach Czterokonnych zdominowany jest przez Piotra Mazurka, który wyprzedza swoich rywali o 13 punktów. Podobnie jak w powożeniu króluje Mazurek, tak w ujeżdżeniu niekwestionowaną królową tego sezonu CAVALIADY jest Litwinka Sandra Sysojeva. W Lublinie wygrała dwa konkursy i z kompletem czterech zwycięstw pewnie prowadzi w tabeli. Dwa konkursy w ramach CAVALIADA Dressage Tour odbędą się w piątek i w niedzielę. W CAVALIADA Future po konkursach w Lublinie na prowadzeniu są Natalia Głowacz (mini) i Luna Kowalonek (midi). Zawody dla dzieci na kucach będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę. Partnerem CAVALIADA Kraków jest Województwo Małopolskie. Na imprezę zaprasza Miasto Gospodarz: Kraków. Bilety dostępne na www.tobilet.pl.

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

 • CSI2*-W Cavaliada Kraków POL
  20-23.02.2020
         
 • HZO Leszno POL
  21-23.02.2020
         
 • CSI2* Oliva ESP
  18-23.02.2020
         
 • CSI5*-W Goteborg SWE
  20-23.02.2020
         
 • CSI5* WEF USA
  18-23.02.2020
         
 • CSI2* Royan FRA
  19-22.02.2020
         
 • CSI2* Kronenberg 
  20-23.02.2020
         
 • CSI3* Vejer de la Frontera ESP
  18-23.02.2020
         

Ranking PZJ (31.01.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3475
2. Andrzej Opłatek  2812
3. Jarosław Skrzyczyński 2745
4. Krzysztof Ludwiczak 2695
5. Maksymilian Wechta 1975
6. Jan Bobik 1892
7. Grzegorz Kubiak 1472
8. Kamil Grzelczyk 1307
9. Michał Kaźmierczak 1210
10. Adam Grzegorzewski 996
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.01.2020)

126 Wojciech Wojcianiec 1270
158 Andrzej Opłatek 1110
208 Krzysztof Ludwiczak 935