Logo tylkoskoki

Głowy koni

Zwracamy się z apelem o zgłaszanie koordynatorom regionalnym informacji o tym kto z Was ma i może pożyczyć lub sprzedać po cenie „sprzed" owies, słomę czy siano.


Z przykrością zauważamy, że część producentów rolnych chce wykorzystać sytuację i winduje ceny. Jeśli uda nam się przeprowadzić skutecznie akcję samopomocy to może zmniejszymy skalę spekulacji. Pan Zbigniew Witkowski ze Stadniny Koni Rzeczna jest pomysłodawcą i inicjatorem akcji anty-spekulacyjnej. Realizując założenia SK Rzeczna sprzedaje pasze swoim sąsiadom i tym, którzy się do niej zwrócą, po „starych” cenach. - Bardzo serdecznie dziękujemy za tą inicjatywę i postępowanie.

Na prośbę naszego zespołu prezes PZHK, Paweł Mazurek poprzez odziały terenowe PZHK analizuje jakie są możliwości w poszczególnych województwach w zakresie przyjęcia koni na wychów bezstajenny. - Równie serdecznie dziękujemy Pawłowi Mazurkowi i pracownikom oddziałów terenowych.

Informujemy, że jeśli nie uda się wypracować lepszych rozwiązań, pierwsze przekwaterowanie dotyczące 22 koni odbędzie się między 20 a 25 kwietnia. Będzie to możliwe dzięki przekazaniu zespołowi wsparcia przez panie Sylwię Lenga, Aleksandrę Syrewicz i pana Piotra Krzyżanowskiego 40 ha łąk.- Bardzo serdecznie za to dziękujemy.

Jak widać, nie czekając na pomoc państwa polskiego, możemy pomagać sobie nawzajem. Jest to chyba najbardziej wartościowa i piękna forma pomocy. Budzi ona nie tylko naszą wewnątrzśrodowiskową solidarność, ale pokazuje wszystkim na zewnątrz jak wspaniali ludzie tworzą środowisko jeździeckie Polski.

Kolejny apel związany jest z tematem transportu koni. Prosimy, zgłaszajcie koordynatorom regionalnym kto z Was i na jakich zasadach może zaangażować się w transportowanie koni na swoim terenie..

Potrzebne także będą taśmy ogrodzeniowe, pastuchy i słupki – zgłaszajcie koordynatorom jeśli ktoś może wesprzeć nasze działania w tej kwestii podając na jakich zasadach i w jakim zakresie ta pomoc będzie możliwa. Apel ten kierujemy głównie, ale nie tylko, do firm, sklepów i hurtowni jeździeckich.

Do szybszej i lepszej komunikacji z Wami uruchomiliśmy na fb stronę Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej (TUTAJ). Koordynatorzy wojewódzcy uruchomiają odpowiednie grupy na FB. Prosimy, zamieszczajcie tam informacje o waszych możliwościach w zakresie świadczenia przez Was pomocy lub Waszej potrzebie. Nie ma w tym nic wstydliwego. Dzisiaj Ty pomożesz komuś, jutro ktoś pomoże Tobie.

Pan Tomasz Wiczanowski postawił tezę, że korzystniejsze w okresie „po" może być dla nas przekształcenie Ogólnopolskiego Zespołu Wsparcia Branży Jeździeckiej w branżową izbę gospodarczą a nie w Ogólnopolskie Stowarzyszenie Klubów, Szkółek, Ośrodków Jeździeckich i Hodowców Koni Wierzchowych. Wydaje się, że idea ta warta jest naszej szerokiej dyskusji. Jeśli ktoś posiada doświadczenie w działaniu w obu organizacjach to serdecznie prosimy o kontakt. - Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za pomysł.

Ze spraw, które już się wydarzyły, to warto wiedzieć, że Pomorska Federacja Sportu w uzgodnieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego wyraziła zgodę na przekształcenie budżetu sportowego Pomorskiego ZJ za pierwsze półrocze w „budżet przeżycia". Dzięki temu pomorskie uzyskało bezcenne kilkadziesiąt tysięcy zł, które może przeznaczyć na potrzeby koni. To doskonały przykład dla innych regionów.

Mamy głęboką nadzieje, że wszystkie z tych zakrojonych na szeroką skalę przygotowań,  okażą się niepotrzebne i sezon sportowy oraz rekreacyjny w całości lub choćby w pokaźniej części odbędzie się. Mamy nadzieję na to, że będziemy mieli możliwość zapewnienia swoim rodzinom i koniom niepogorszony standard życia. Powiemy sobie wtedy, że w czasie kwarantanny tylko przeprowadziliśmy ćwiczenie. Jeśli jednak rzeczywistość okaże się nie tak łagodna, to nasze działanie może uratować wiele stajni sportowych, rekreacyjnych czy hodowlanych. Przy takim scenariuszu zaniechanie w dniu dzisiejszym solidnych przygotowań do sytuacji niekorzystnej byłoby niewybaczalne.

W imieniu Koordynatorów Wojewódzkich

Ogólnopolskiego Zespołu Wsparcia Branży Jeździeckiej

Marcin Podpora

Fot. Artur Bieńkowski


W tym tygodniu

  • TSTV - Adam Zawodowiec POL
    01.06.2020
           

Ranking PZJ (29.02.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3423
2. Andrzej Opłatek  2893
3. Krzysztof Ludwiczak 2780
4. Jarosław Skrzyczyński 2573
5. Maksymilian Wechta 2011
6. Jan Bobik 1868
7. Kamil Grzelczyk 1502
8. Grzegorz Kubiak 1406
9. Michał Kaźmierczak 1207
10. Adam Grzegorzewski 836
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (29.02.2020)

124 Wojciech Wojcianiec 1250
154 Andrzej Opłatek 1140
194 Krzysztof Ludwiczak 965