Logo tylkoskoki

132

Zarząd FEI zaakceptował rozwiązania zaproponowane przez grupę zadaniową do spraw kalendarza konkurencji skoków przez przeszkody, mające na celu zminimalizowanie wpływu pandemii na kalendarz i środowisko jeździeckie.

Telekonferencja odbyła się 7 kwietnia, a zaakceptowane podczas niej zmiany będą obowiązywały co najmniej do końca 2020.

Potwierdzone zostały istniejące już przepisy dla zawodów rangi CSI5*, CSI4* i CSIO, poprawki wprowadzono w kwestii imprez rangi CSI3*, CSIP i CSI2*:

  • CSI 5*/CSI 4*/CSIO – obowiązują aktualne przepisy, wnioski o zmianę daty wydarzenia muszą zostać przesłane do FEI minimum 12 tygodni przed data rozpoczęcia zawodów, obowiązują aktualne przepisy dotyczące zaproszeń itd. [Tym samym organizatorzy starający się o nową datę muszą uzyskać zgody innych, którzy już w tej dacie są.]
  • CSI 3* - zwolnione z przepisów dotyczących kolidowania ze sobą dat [Nie trzeba uzyskać zgody innych]. Zmiany w terminie będą rozpatrzone przez FEI, jeżeli zostaną dostarczone minimum 8 tygodni przed wydarzeniem (zamiast 12). Obowiązują aktualne przepisy dotyczące zaproszeń. Reszta przepisów obowiązuje jak dotychczas.
  • CSIP – zwolnione z przepisów dotyczących kolidowania ze sobą dat. Zmiany w terminie będą rozpatrzone przez FEI, jeżeli zostaną dostarczone minimum 4 tygodnie przed wydarzeniem (zamiast 12). Przepisy dotyczące zaproszeń nie mają zastosowania. Reszta przepisów obowiązuje jak dotychczas.
  • CSI 2* - zawieszone zostają przepisy dotyczące zaproszeń. Reszta przepisów obowiązuje jak dotychczas.

Zarząd rozmawiał też nad szeregiem innych zmian, które będą teraz szerzej dyskutowane przez grupę zadaniową:

CSIO – Zarząd zgodził się na objęcie priorytetem zawodów CSIO w przypadkach kolidowania ze sobą dat, nieważne czy są to pojedyncze wydarzenia, czy też są częścią cyklu. Celem jest pozwolenie drużynom na jak najlepsze przygotowanie się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Zmiana daty wydarzenia z jednej na drugą przez organizatora obu z tych imprez – z uwagi na to, że taka praktyka była dozwolona już wcześniej, wnioski będą rozpatrywane przez grupę zadaniową.

Grupa zadaniowa będzie również koncentrować się na ocenieniu, jak zmiany terminów wydarzeń wpłyną na zawody widniejące w kalendarzu w terminie późniejszym. Do FEI dostarczone mają zostać proponowane rozwiązania.

Dodatkowo Zarząd omawiał tematy imprez mistrzowskich w 2020 I 2021 oraz potencjalnych inicjatyw, aby zminimalizować wpływ pandemii na organizatorów, a także na serie Pucharu Narodów oraz Pucharu Świata. Te zagadnienia będą omawiane podczas konferencji w tym tygodniu.  

Zarząd będzie również dyskutował nad finansowymi skutkami pandemii COVID-19, a także skutkami gospodarczymi potencjalnych zwolnień z opłat dla organizatorów.

 

Źródło: inside.fei.org

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

  • TSTV - Adam Zawodowiec POL
    01.06.2020
           

Ranking PZJ (29.02.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3423
2. Andrzej Opłatek  2893
3. Krzysztof Ludwiczak 2780
4. Jarosław Skrzyczyński 2573
5. Maksymilian Wechta 2011
6. Jan Bobik 1868
7. Kamil Grzelczyk 1502
8. Grzegorz Kubiak 1406
9. Michał Kaźmierczak 1207
10. Adam Grzegorzewski 836
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (29.02.2020)

124 Wojciech Wojcianiec 1250
154 Andrzej Opłatek 1140
194 Krzysztof Ludwiczak 965