Logo tylkoskoki

081

Organizatorzy zawodów międzynarodowych i mistrzowskich skierowali list do Zarządu PZJ z zaproszeniem do wspólnej dyskusji na temat bieżącej i przyszłej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa.

 

Zarząd
Polskiego Związku Jeździeckiego

Szanowni Państwo,

jedną z największych wartości jakie posiada w swoich zasobach Polski Związek Jeździecki jest grupa kilkuset organizatorów najprzeróżniejszych imprez jeździeckich – sportowych i rekreacyjnych. W znakomitej większości są to prywatne ośrodki wybudowane z prywatnych środków, w odróżnieniu od stadionów, basenów i sal gimnastycznych. Właściciele tych ośrodków ryzykują często cały swój majątek, abyśmy mogli wspólnie cieszyć się z sukcesów polskich zawodników oraz rozwoju polskiego jeździectwa.
Sytuacja epidemiologiczna jaka dotknęła sport jeździecki w Polsce, Europie i Świecie na długi czas zachwieje rynkiem wszelkich usług jeździeckich: organizacji zawodów, działalności profesjonalnych jeźdźców, szkółek rekreacyjnych, małych i większych klubów sportowych, hodowców i oczywiście PZJ. Należy ostrożnie szacować zmniejszenie obrotów branży usług jeździeckich na ponad sto milionów złotych w skali tego roku.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak trudna jest bieżąca sytuacja zarówno dla organizatorów jak i PZJ dlatego zwracamy się do Zarządu PZJ z prośbą o pilne spotkanie w formie wideokonferencji z organizatorami zawodów międzynarodowych i krajowych w celu analizy bieżącej sytuacji, wypracowania mechanizmów pobudzenia rynku organizacji imprez jeździeckich oraz omówienia krótkoterminowych zasad pomocy organizatorom zawodów. Wszystkim nam zależy, abyśmy jak najszybciej weszli ponownie na ścieżkę wzrostu. Niestety do tego czasu całe społeczeństwo jeździeckie będzie musiało ponosić wiele kosztów i wyrzeczeń.
Jednocześnie informujemy, że pierwsze robocze spotkanie w gronie części organizatorów zawodów międzynarodowych w formie wideokonferencji już się odbyło. Dla uporządkowania przebiegu wideokonferencji jako klucz uczestników spotkania proponujemy przedstawicieli wszystkich organizatorów zawodów międzynarodowych, Mistrzostw Polski i Pucharów Polski wpisanych do kalendarza centralnego w 2020 roku oraz koordynatorów cykli ogólnopolskich.
Zdajemy sobie sprawę, że w najbliższym czasie dojdzie do obniżenia i tak już zmniejszonych przychodów PZJ. Niestety sytuacja dla organizatorów zawodów jest również wyjątkowo kryzysowa i jeżeli PZJ chce aby wszyscy oni przetrwali ten trudny czas i ponownie odprowadzali kwoty takie jak przed kryzysem, to musi również zmniejszyć pewne wymagania finansowe. Zdajemy sobie również sprawę, że PZJ to nie PZPN i nie ma możliwości finansowych aby wpompować w środowisko jeździeckie kwoty rzędu 120 mln złotych. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie naszymi rozsądnymi działaniami jesteśmy w stanie powrócić do czasów świetności i rozwoju branży jeździeckiej.
Szanowni członkowie Zarządu prosimy o potraktowanie tego listu jako wspólnego stanowiska wszystkich niżej podpisanych Organizatorów imprez jeździeckich i opublikowanie go na stronie internetowej Polskiego Związku Jeździeckiego.

z poważaniem

Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz
Hipodrom Sopot

Karolina Krempeć
JKS Barłomino

Jan Ludwiczak
KJ Agro-handel Śrem

Bogdan Zgórski
KJ Classic Solec Kujawski

Jagoda Turczyńska
KJ Facimiech

Anna Szary-Ziębicka
KJK Szary Michałowice

KJ Lewada Zakrzów

Mateusz Cichoń
KJ Lider Radzionków

Szymon Tarant
KS Jumping Events

Natalia Czernik
KS Verso La Natura

Marcin Konarski
LKS Stragona Strzegom

Tomasz Kobierski
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Ośrodek Jeździecki Lando Ptakowice

Henryk Jan Święcicki
SJ Baborówko

Tomasz Bałuk
Stadnina Koni Ciekocinko

Magdalena Donimirska-Wodzicka
Stadnina Koni Moszna

Jacek Ostrowski
Stado Ogierów Bogusławice

Dominik Nowacki
Totalizator Sportowy

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

 • Memoriał A. Kramera POL
  28.10.2020
         
 • CSI2*-W Budapeszt HUN
  27-29.11.2020
         
 • CSI2* Opglabbeek BEL
  26-29.11.2020
         
 • HZO Leszno POL
  27-29.11.2020
         
 • CSIO3* Vejer de la Frontera ESP
  26-29.11.2020
         

Ranking PZJ (31.10.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3899
2. Jarosław Skrzyczyński 3527
3. Andrzej Opłatek  3395
4. Krzysztof Ludwiczak 3100
5. Maksymilian Wechta 2439
6. Jan Bobik 1907
7. Kamil Grzelczyk 1728
8. Grzegorz Kubiak 1407
9. Michał Kaźmierczak 1323
10. Mściwoj Kiecoń 1236
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.10.2020)

129 Wojciech Wojcianiec 1405
149 Andrzej Opłatek 1315
216 Jarosław Skrzyczyński 1075