Wiktoria Bedyńska

Polska reprezentacja dzieci wygrała Puchar Narodów w Zduchovicach. Andrzej Opłatek na zero w LR Arnas Champburcy. Tam wygrywa Stalando 2.

CSIO Zduchovice (CZE)

Na młodzieżowym CSIO dziś odbyły się Puchary Narodów. Polski zespół dzieci wygrał swoją kategorię, po bezbłędnej rozgrywce z Niemcami i Węgrami. W składzie były same amazonki i wszystkie zapracowały na końcowy sukces: Iga Biegalska (Doravella - 0/4/0), Anna Dziuba (La Paz – 0/elm), Eliza Zawadzka (Dior V 4/0/0) i Daria Pietrzak (Monsun - 0/0/0).

dzieci Zduchowice

Potencjał polskiej reprezentacji w tej kategorii w tym roku ponownie jest bardzo duży. Jadące PN indywidualnie Olivia Sijka na Iberii i Zuzanna Prymek na Dyllano zaliczyły bezbłędne przejazdy.

Gorzej poszło juniorom. Po tym, jak trzeba było tuż przed startem wycofać konia Maksymiliana Parkitnego, nasz zespół wystąpił w osłabionym trzyosobowym składzie: Juliana Suska na Charlie Boy (17/0), Laura Kłapińska na Captain (4/12) i Natalia Stefańska na Kastello (8/rez). Polki weszły do drugiego nawrotu, ale po rezygnacji Natalii tego drugiego nawrotu nie udało się ukończyć, co dało ostatecznie 6 miejsce.

Bezbłędnie za to pierwszy nawrót pojechali startujący indywidualnie: mistrz Polski Aleksander Lewandowski na Jazzmir Van Het Halderthof i Olga Skrobacz na Quincy. Jedną zrzutkę miała Maria Brańka-Borja na Clint Easter.

Młodzi jeźdźcy zmierzyli się z parkurem Pucharu Narodów, ale tylko indywidualnie. Gabriela Bado na Balisto miała 8 punktów, a Szymon Najdzionek na Fadina PP 9.

CSIO Wierden (NED)

W Holandii w tym samym czasie odbywają się zawody tej samej rangi co w Zduchovicach. Tam w piątek rozegrano konkursy Grand Prix. Duży sukces odniosła debiutująca w kategorii młodych jeźdźców, trenująca w Niemczech, Wiktoria Bedyńska. Po bezbłędnym pokonaniu na Lacoste 142 rundy podstawowej i rozgrywki w GPMJ zajęła 2 miejsce. Wygrała para z Wielkiej Brytanii Allana  Clutterbuck i Vykinbay. Warto przypomnieć, że Wiktoria karierę juniorską zakończyła we wrześniu  2019 roku zwycięstwem w Grand Prix CSIOJ Opglabbeek.

Wyniki GPMJ TUTAJ

CSI2* Arnas Champburcy (FRA).

W zaliczanym do LR konkursie 145 cm bezbłędnie pojechał Andrzej Opłatek na koniu Conthinder. Po zrzutce w rozgrywce zajął 14 miejsce. Wśród 80 startujących par najlepszy okazał się mistrz Europy Martin Fuchs na należącym do stajni HEAA Stalando 2.