200 img

Polska para zwyciężyła dziś w finale CSIYH w Pradze. W konkursie zaliczanym do światowego rankingu najlepszy spośród naszych reprezentantów był Przemysław Konopacki. W Bogusławicach triumfował Krzysztof Retka. Podsumowujemy wydarzenia soboty.

CSIO3* Praga

Pierwszy dzisiejszy konkurs – finał CSI młodych koni – zakończył się zwycięstwem polskiej pary. W 18-konnej rozgrywce triumfował Jarosław Skrzyczyński na 7-letnim koniu Quick Step, wyhodowanym w Stadninie Koni Kunowo. Na miejscu piątym uplasował się Wojciech Wojcianiec na 6-letnim ogierze Jarley. Poniżej wywiad ze zwycięzcą opublikowany przez organizatora:

W zaliczanym do LR konkursie 150 cm startowało 71 par, a 12 z nich zakwalifikowało się do finałowego barażu. „Double clear” odnotował Przemysław Konopacki na koniu Duke, i tym samym zajął wysokie czwarte miejsce. Jeden błąd w rozgrywce miał Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, który ostatecznie uplasował się na miejscu dziewiątym. Wygrał Irlandczyk Michael Duffy na koniu Zilton SL Z, drugi był Bruce Goodin z Nowej Zelandii na Backatorps Danny V, a trzecie miejsce zajął Szwajcar Pius Schwizer na klaczy Cortney Cox. W przejeździe podstawowym jeden błąd miał Jarosław Skrzyczyński na koniu Chacco Amicor.

CSI3*-W Budapeszt

Dziś rozegrany został konkurs zaliczany do światowego rankingu oraz Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Walczyło w nim 49 par, z czego 7 wystąpiło w rozgrywce. Najlepszy okazał się Alain Jufer ze Szwajcarii dosiadający konia Cornet MM. Drugie miejsce zajęła Laura Renwick z Wielkiej Brytanii na koniu Arkuga, a trzecie Johnny Pals z Holandii na Fernando. Cztery punkty karne w przejeździe podstawowym odnotował reprezentant Polski – Dawid Kubiak na koniu Estoril Fortuna i tym samym zajął miejsce 21.

ZO Bogusławice

Konkurs Dużej Rundy zebrał na starcie 61 par. 25 pokonało parkur bez błędów, a najszybszy był dziś Krzysztof Retka na 12-letnim Ninto Chico. Drugie miejsce zajął Tomasz Miśkiewicz na klaczy Velvet Lazar, a trzecie Martin Rozynek na Courage 140. W Rundzie Średniej triumfował Sebastian Bąk na Portosie, drugi był Miśkiewicz na Stakkato Lazar, a trzecią pozycję zajął Antoni Strzałkowski na Limelight van het Maressahof.