Logo tylkoskoki

DSC00238

Po drugim półfinale mistrzostw Polski seniorów liderem jest Wojciech Wojcianiec.

Po drugim konkursie półfinałowym kategorii seniorów na prowadzenie wysunął się aktualny mistrz kraju – Wojciech Wojcianiec, który dziś odnotował zerowy przejazd na koniu Naccord Melloni. Dobrą formę jego koni potwierdza przejazd bez punktów karnych na Chintablue. Drugie miejsce zajmuje Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue, a trzecie Jarosław Skrzyczyński – po tym jak bezbłędnie pokonał parkur na Jerico, na Chacco Amicorze mógł pozwolić sobie na bardziej treningowy przejazd. Dziś bezbłędne przejazdy odnotowało aż 8 zawodników. Wobec błędów wczorajszej najlepszej dwójki pozwoliło im to na awans. Czwarty w tabeli jest obecnie Łukasz Jończyk, piąty Hubert Polowczyk, a szósty Mściwoj Kiecoń. Pierwszą szóstkę dzieli mniej niż 4 punkty karne – to jedna zrzutka. W Top 3 różnice są mniejsze niż pół punktu. Wszystko rozstrzygnie niedzielny finał w dwóch nawrotach.

Klasyfikacja po II półfinale TUTAJ.

 

W pierwszym półfinale kategorii juniorów sześć par odnotowało bezbłędne przejazdy. Najlepsza była dziś Kornelia Kurleto z WLKS Krakus, drugi był zeszłoroczny złoty medalista Aleksander Lewandowski z KS Verso La Natura, trzecia Aleksandra Zybała z Kraju Jumping Team a kolejne miejsca zajmują Maximilian Parkitny (KJ Maximus Kowary), Aleksandra Wypchło oraz Lena Maruszak (KS AZS UWM Olsztyn). Po jednym błędzie odnotowali dziś Julia Jabłońska, Mikołaj Barański oraz Aleksandra Osuch.

Wyniki TUTAJ.

 

Po pierwszym konkursie kategorii Dzieci I cztery pary zachowują zerowe konto. Najlepsza była dziś Iga Biegalska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na Cardhu. Bezbłędne przejazdy w pierwszym półfinale odnotowały również Daria Pietrzak z KS Verso La Natura na Monsunie, Zuzanna Prymek z KJ Aromer Józefin na Tinkerbell W oraz Olga Tuliszkiewicz z KJ Sokół Damasławek na Dassilio. Cztery punkty karne ma na koncie Eliza Zawadzka, reprezentantka Fundacji Stajnia Ludwiczak.

Wyniki TUTAJ.

 

Drugi półfinał kategorii młodych jeźdźców zmienił czołówkę tabeli. Bezbłędne przejazdy odnotowały tylko cztery startujące pary. Obecną liderką jest Gabriela Bado startująca na wałachu Balisto AC. Na miejsce drugie po zerowym przejeździe w dzisiejszym konkursie awansowała Aleksandra Kierznowska (dziś na Amerique Landais), a na trzecie – Julia Jaglarz na Groenaannemer Van Den Lentamel. Te trzy amazonki dzielą mniej niż cztery punkty karne różnicy, wobec tego wszystko rozstrzygnie się w jutrzejszym finale. Prowadzący po wczorajszym konkursie Patryk Modelewski odnotował dziś dwie zrzutki i zajmuje obecnie miejsce siódme.

Klasyfikacja po II półfinale TUTAJ.

 

Po drugim półfinale Ladies Cup – nieoficjalnych mistrzostw Polski amazonek – pozycję liderki utrzymała Aleksandra Kierznowska na wałachu Corleano. Miejsce drugie zajmuje obecnie Natalia Palmowska z KJ Lotar Biskupiec (koń Lviv PKZ), a trzecie Agata Skrzypiec z KJ Trachy Gliwice na klaczy Berlina.

Klasyfikacja po II półfinale TUTAJ.

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

 • CSI2* Gorla Minore ITA
  24-27.09.2020
         
 • CSI5* Grimaud FRA
  23-27.09.2020
         
 • Finał PLJ Warnik POL
  24-27.09.2020
         
 • FEI CSIO Youth Final Opglabbeek BEL
  24-27.09.2020
         

Ranking PZJ (31.08.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3675
2. Andrzej Opłatek  3056
3. Jarosław Skrzyczyński 3023
4. Krzysztof Ludwiczak 2954
5. Maksymilian Wechta 2328
6. Jan Bobik 1907
7. Kamil Grzelczyk 1591
8. Grzegorz Kubiak 1502
9. Michał Kaźmierczak 1308
10. Adam Grzegorzewski 1076
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.08.2020)

122 Wojciech Wojcianiec 1345
167 Andrzej Opłatek 1180
210 Krzysztof Ludwiczak 1008