Logo tylkoskoki

DSC01929 

Najlepszą zawodniczką kategorii młodych jeźdźców została Gabriela Bado. Najlepszą zawodniczką Ladies Cup została Klaudia Siarkiewicz. Podsumowujemy sobotę na mistrzostwach Polski w Jakubowicach.

Dziś rozdano pierwsze medale tegorocznych mistrzostw Polski. Zmagania młodych jeźdźców były emocjonujące aż do samego końca. Ostatecznie najlepsza okazała się Gabriela Bado na wałachu Balisto AC, która pierwszy nawrót pokonała bezbłędnie, a w drugim miała jedną zrzutkę. To debiut amazonki w mistrzostwach Polski tej kategorii wiekowej.

„Jechało mi się bardzo dobrze. Mój koń dobrze odpowiadał na wszystkie zagadki, które dziś mu zadałam. (…) Zabrałam tu moje dwa konie – na Keira zrobiłam drugi wynik w konkursie szybkości pierwszego dnia. Nie mogłam jej dziś wybrać na finał, ponieważ nie jest jeszcze na tyle doświadczona. Wybrałam swojego podstawowego 13-letniego Balisto, który zna już takie konkursy i pomaga mi.” – mówiła amazonka.

Na miejscu drugim uplasowała się Julia Jaglarz z Vanto Jumping Team. Startując na Groenaannemer Van De Lentamel miała dziś jeden błąd na ostatniej przeszkodzie w drugim nawrocie, ale zerowy przejazd w pierwszej części konkursu zapewnił jej przewagę nad Filipem Lewickim, który stanął dziś na najniższym stopniu podium. On na koniu Kronos zaprezentował dwa dobre przejazdy w obu nawrotach, jednak nie ustrzegł się zrzutki w żadnym z nich.

Zwycięski przejazd oraz wywiad ze zwyciężczynią na facebooku tylkoskoki.pl.

Wyniki TUTAJ.  

 

W Ladies Cup – nieoficjalnych mistrzostwach Polski amazonek – po zwycięstwo sięgnęła dziś Klaudia Siarkiewicz z KS Verso La Natura na koniu Andigo AL Z. Ta amazonka zaprezentowała dziś dwa zerowe przejazdy.

„Jechało mi się dosyć nerwowo, było już dość duże ciśnienie. Parkur nie był za wysoki, ale był dość wymagający, co pokazały wyniki. Dla mnie pierwszy przejazd był zdecydowanie trudniejszy. Konkurencja była duża, jechało mnóstwo bardzo dobrych dziewczyn z większym doświadczeniem i bardzo dobrymi końmi. Jestem bardzo szczęśliwa.” - mówiła zwyciężczyni. 

Różnice w czołówce były niewielkie, a więc jedna zrzutka wystarczyła, by Aleksandra Kierznowska na Corleano utraciła swoje prowadzenie i ostatecznie zdobyła srebrny medal. Na miejscu trzecim uplasowała się Natalia Palmowska z KJ Lotar Biskupiec (dziś wynik 5/0) na koniu Lviv PKZ.

Zwycięski przejazd oraz wywiad ze zwyciężczynią na facebooku tylkoskoki.pl.

Wyniki TUTAJ

 

W drugim półfinale kategorii juniorów 10 par pokonało dziś parkur bezbłędnie. Aktualną liderką tabeli jest Kornelia Kurleto z WLKS Krakus (koń Lausanne 65). Drugi jest obecnie zeszłoroczny mistrz – Aleksander Lewandowski z KS Verso La Natura, a trzecie miejsce zajmuje Maximilian Parkitny z KJ Maximus Kowary. W granicy jednej zrzutki od lidera jest również czwarty Mikołaj Barański z TKJ Garbówek.

Klasyfikacja po II półfinale TUTAJ.

 

Po drugim konkursie kategorii Dzieci I tylko jedna zawodniczka przystąpi do finału z zerowym kontem – prowadzi Iga Biegalska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Na miejscu drugim z dorobkiem 4 punktów karnych plasują się ex aequo cztery amazonki: Eliza Zawadzka z Fundacji Stajnia Ludwiczak, Zuzanna Prymek z KJ Aromer Józefin, Olga Tuliszkiewicz z KJ Sokół Damasławek oraz Daria Pietrzak z KS Verso La Natura.

Klasyfikacja po II półfinale TUTAJ.

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

 • CSI2* Gorla Minore ITA
  24-27.09.2020
         
 • CSI5* Grimaud FRA
  23-27.09.2020
         
 • Finał PLJ Warnik POL
  24-27.09.2020
         
 • FEI CSIO Youth Final Opglabbeek BEL
  24-27.09.2020
         

Ranking PZJ (31.08.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3675
2. Andrzej Opłatek  3056
3. Jarosław Skrzyczyński 3023
4. Krzysztof Ludwiczak 2954
5. Maksymilian Wechta 2328
6. Jan Bobik 1907
7. Kamil Grzelczyk 1591
8. Grzegorz Kubiak 1502
9. Michał Kaźmierczak 1308
10. Adam Grzegorzewski 1076
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.08.2020)

122 Wojciech Wojcianiec 1345
167 Andrzej Opłatek 1180
210 Krzysztof Ludwiczak 1008