PSX 20201017 193741

W finale Rundy Złotej zawodów Cracovia Szary Equestrian Show najlepszy był Jarosław Skrzyczyński. W Lesznie triumfował Marcin Bętkowski, a w zaliczanym do LR konkursie we Francji Emanuele Gaudiano. Podsumowujemy wydarzenia soboty.

CSI Michałowice

Konkurs finałowy Rundy Złotej zebrał na starcie 45 par. Siedem z nich walczyło o zwycięstwo w finałowym barażu. Możliwości siedmioletniego Inturido doskonale wykorzystał czterokrotny mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński, wykonując dwa kluczowe skróty oraz sześć foulee pomiędzy pierwszymi dwoma przeszkodami rozgrywki (tab było 30 m). Ten koń wygrał do tej pory dwa konkursy na CSIYH (w Dosse i Zielonej Górze), a dziś po raz pierwszy zwyciężył w poważnych zmaganiach na wysokości 140 cm. O niespełna sekundę gorszy od niego był Austriak Christoph Obernauer dosiadający wałacha Kleons Absinth 2. Na miejscu trzecim uplasował się Polak Michał Kaźmierczak na koniu Whoopy Boy. W rozgrywce startowała też aktualna mistrzyni Polski młodych jeźdźców – Gabriela Bado na klaczy Keira Hippica, która ostatecznie zajęła miejsce szóste, a także juniorka Olga Skrobacz na koniu Quincy (miejsce siódme).

W finałowym konkursie dla koni pięcioletnich osiem par pokonało obie fazy bezbłędnie. Swoje młode wierzchowce bardzo dobrze poprowadził Holender Sander Geerink, który zwyciężył na wałachu Karate Kid, a na klaczy Kilimanjaro był drugi. Trzecie miejsce zajęła para z Finlandii - Jasmin Seppälä na Citwidam Z.

W Dużej Rundzie CSI1* triumfował mistrz Polski Wojciech Wojcianiec na koniu Jason VDL. NA miejscu drugim uplasowała się Małgorzata Koszucka na Black&White 3, a na trzecim Jarosław Skrzyczyński na Can Ya Mecan.

HZO Leszno

W dzisiejszej Dużej Rundzie wystartowało 13 par, a trzy pokonały parkur „na zero”. Najlepszy był Marcin Bętkowski z JKS FER Więckowice na 7-letnim wałachu Indivar. Miejsce drugie zajęła Julia Jabłońska z KS Verso La Natura na klaczy Djarvi B, a trzeci był Hubert Polowczyk z KS Cortina Kaczenice na Alo-Varo P. W Rundzie Średniej podobnie jak wczoraj zwyciężyła amazonka KJ Preria Wilkowice – Oliwia Kosmol, tym razem dosiadająca klaczy Locana.

CSI4* Grimaud

W konkursie 145 cm, zaliczanym do LR, wystartowało 41 par. Po bezbłędnym pokonaniu parkuru podstawowego do rozgrywki zakwalifikowało się 16 z nich. Najlepszy był dziś Włoch Emanuele Gaudiano, dosiadający 11-letniej klaczy Carlotta 232. Drugie miejsce zajął Marlon Modolo Zanotelli z Brazylii na ogierze Icarus, a trzeci był Holender Harrie Smolders na wałachu Monaco.

Polacy za granicą

W dzisiejszym konkursie 135 cm zawodów CSIU25 w Szwajcarii Andrzej Opłatek na koniu Stalando 2 zjechał z parkuru z jednym punktem karnym za przekroczenie normy czasu. Zwyciężyła para z Francji – Alexis Goulet i koń Unyke.