Logo tylkoskoki

rsz 1image

Znamy składy wszystkich drużyn Global Champions League na rok 2021.

W zeszłym roku, kiedy rozgrywki zostały zawieszone, trenerzy i menedżerowie pracowali nad umocnieniem swoich składów, co zapowiada zaciętą rywalizację w nadchodzącym sezonie. Do dwóch składów dołączyli reprezentanci Polski - pisaliśmy o tym TUTAJ

Najważniejsze zmiany to:

 • Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Eric Lamaze dołączy do Cascais Charms
 • Holenderski mistrz Frank Schuttert przechodzi do Scandinavian Vikings
 • Do Cannes Stars dołączą: złoty medalista ME Cian O’Connor oraz zwycięzca LGCT Grand Prix w Paryżu – Sameh El Dahan
 • Christian Ahlmann dołączy do Shanghai Swans
 • Jane Richard Philips przechodzi z Cannes Stars do Berlin Eagles
 • Do Prague Lions dołączy Leopold van Asten

W każdej z drużyn znajduje się zawodnik z grupy U25 – GCL zobowiązuje się do rozwijania młodych talentów na najwyższym poziomie sportu. 76% tegorocznych członków drużyn (z wyłączeniem zawodników U25) znajduje się wśród Top 250 rankingu LR. 23 z nich plasuje się w światowym Top 30.

Zwycięzcy ligi drużynowej w 2019, London Knights, utrzymują silną drużynę, na którą składają się: złoty medalista IO Ben Maher, Olivier Philippaerts, Nicola Philippaerts, numer 2 światowego rankingu Martin Fuchs, Cameron Hanley oraz Emily Moffit.

Shanghai Swans, najlepsi w GCL Super Cup w 2019, są zdeterminowani do walki, a ich drużynę umocni doskonały zawodnik. Christian Ahlmann dołączy do Piusa Schwizera Maxa Kühnera, Margie Goldstein-Egle, Alexandry Thornton i Lucasa Portera.

Sezon GCL rozpocznie się w Doha już za pięć tygodni. Drużyny staną przed wieloma trudnymi technicznie parkurami, a fani na całym będą mogli śledzić zmagania rozgrywane w wyjątkowych lokalizacjach.

Indywidualny cykl Longines Global Champions Tour dostarczy wielu sportowych emocji – zwycięzcy każdego z LGCT Grand Prix zdobędą kwalifikację do LGCT Super Grand Prix, gdzie pula sięgnie 1.25 miliona euro. Ośrodek Tops International Arena organizować będzie w tym roku osiem wydarzeń – od konkursów dla młodych koni łącznie z Global Future Champions, aż do CSI5*.

Jan Tops, przewodniczący LGCT i GCL, mówi: „Jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić ekscytujące składy 16 drużyn nowego sezonu GCL. Po raz kolejny drużyny będą musiały się wykazać wyjątkowymi występami, by wygrać finał GCL oraz GCL Super Cup oraz niesamowite nagrody pieniężne. W kategorii U25 mamy wielu utalentowanych zawodników, którym możemy dać okazję, by zabłysnąć na niesamowitych światowych arenach."

“Jesteśmy zdeterminowani, by dalej wspierać skoki przez przeszkody z wydarzeniami LGCT, GCL i TIA w tych trudnych czasach i chciałbym podziękować naszemu wieloletniemu partnerowi Longines. Ściśle współpracujemy z władzami krajowymi by zastosować niezbędne środki ochrony przed Covid-19 dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich osób biorących udział w naszych wydarzeniach.”

“Mimo tych trudnych czasów, chcemy zaoferować fanom to co najlepsze w skokach przez przeszkody. W tym sezonie GCTV przedstawi nowe możliwości z użyciem najnowszych technologii by wzbogacić doświadczenia związane z oglądaniem rozgrywek.”

Fani na całym świecie będą mogli oglądać rozgrywki za pośrednictwem GCTV, z innowacyjnymi nowymi grafikami i technologiami, które zabiorą fanów za kulisy wraz z gwiazdami tych niesamowitych wydarzeń. GCTV oferuje komentarz w paru językach, powtórki wszystkich konkursów oraz personalizowane powiadomienia na temat ulubionych zawodników, drużyn lub imprez – oglądający nigdy nie przegapią ważnych przejazdów.  

Duch zespołu, strategia drużynowa i silne składy to to, czego potrzeba by wygrać. Tylko najlepsze ekipy triumfować będą w ostatecznym starciu GCL Super Cup podczas Prague Playoffs, gdzie w jeden weekend do wygrania będzie łączna suma 6 milionów euro.    

Pełne składy drużyn znajdują się TUTAJ.


W tym tygodniu

 • HZO Leszno POL
  05-07.03.2021
         
 • CSIO4* Wellington USA
  03-07.03.2021
         
 • CSI5* LGCT Doha QAT
  04-06.03.2021
         

Ranking PZJ (31.12.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3958
2. Jarosław Skrzyczyński 3794
3. Andrzej Opłatek  3677
4. Krzysztof Ludwiczak 3164
5. Maksymilian Wechta 2600
6. Jan Bobik 1910
7. Kamil Grzelczyk 1738
8. Grzegorz Kubiak 1545
9. Michał Kaźmierczak 1340
10. Mściwoj Kiecoń 1305
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.01.2021)

134 Wojciech Wojcianiec 1430
143 Andrzej Opłatek 1395
198 Jarosław Skrzyczyński 1185