Opłatek Stakkatan Salzburg 2021

Rozpoczęły się zawody CSI5* w Doha. W konkursie 150 cm bezbłędny był Andrzej Opłatek. W najważniejszym dzisiejszym konkursie CSI4* w Hiszpanii triumfowali Niemiec David Will oraz Ales Opatrny z Czech.

CSI5* Doha

Konkurs 150 cm (grupa B LR - 100 punktów za 1 miejsce) zebrał na starcie 43 pary. 22 z nich pokonały parkur bezbłędnie, a najlepszy występ odnotował reprezentant Belgii – Olivier Philippaerts na klaczy H&M Legend Of Love. Na miejscu drugim uplasował się Brytyjczyk Scott Brash na ogierze Hello Vincent, a trzeci był Niemiec Philipp Weishaupt dosiadający wałacha Coby 8. Bardzo dobrze zawody rozpoczął reprezentant Polski Andrzej Opłatek, który bardzo dobrym, dynamicznym przejeździe bez punktów karnych zajął miejsce 12 na koniu Stakkatan, tracąc do zwycięzcy nespełna trzy sekundy. Ten przejazd obejrzeć można poniżej:

W klasie 145 cm startowało 39 par. Tu triumfował Francuz Julien Epaillard na ogierze Safari D’Auge. Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentanci Szwecji – drugi był Henrik von Eckermann na klaczy Carlotta 276, a trzeci Peder Fredricson na wałachu Hansson WI. Andrzej Opłatek na Conthinderze miał jeden błąd w drugiej fazie konkursu.

CSI4* Vejer de la Frontera

W klasie 150 cm wystartowały 124 pary. W związku z tym, zgodnie z przepisami FEI, klasyfikacja została podzielona. W pierwszej grupie triumfowała wyjątkowo skuteczna para – Niemiec David Will i koń Forest Gump 29. To ich szóste międzynarodowe zwycięstwo w tym roku. Drugie miejsce zajęła Kim Emmen z Holandii na Warriors Glory, a trzecie Gudrun Patteet z Belgii na Sea Coast Pebbles Z. W grupie drugiej zwyciężył Ales Opatrny na koniu Forewer – ta para w 2019 triumfowała w Grand Prix zawodów CSI2* we Wrocławiu. Miejsce drugie zajął Felipe Amaral z Brazylii na Germanico T, a trzecie Brytyjczyk Matthew Sampson na koniu Paul Walker. Ten parkur bezbłędnie pokonał też Szwajcar Niklaus Schurtenberger na znanym polskiej publiczności koniu Silver Shine.