Logo tylkoskoki

DSC 9423JPG

W kategorii Profi tegorocznej edycji Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego triumfował Łukasz Brzóska. Najlepszy w klasyfikacji amatorów był Marcin Maćkowiak.

W ten weekend rozegrano finałowe zawody trzeciej już edycji TNOiOB, rozgrywanego na hipodromie klubu Agro-Handel Śrem w Olszy. Przed wielkim finałem odbyło się pięć etapów zmagań, a walka o cenne punkty trwała do samego końca.

DSC 8802JPG

Najlepszym zawodnikiem kategorii Amator został reprezentant KJ Agro-Handel Śrem – Marcin Maćkowiak. On zgromadził na swoim koncie 229 punktów. Na miejscu drugim, ze stratą zaledwie 0,5 punktu, uplasowała się amazonka KJ Liljówka Stęszewko Daria Krawczykowska, a na najniższym stopniu podium stanęła inna zawodniczka w zielonym fraku – Kaja Litka (202 punkty). Zwycięzca zdobył nowy skuter Junak, ale i na kolejnych sklasyfikowanych czekały cenne nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja kategorii Amator TUTAJ.

DSC 9617JPG

W kategorii Profi, rozgrywanej w konkursach na poziomie N i C, walka była jeszcze bardziej zacięta. Do samego końca nie było wiadomo, kto zostanie ostatecznym triumfatorem. Zwieńczeniem zmagań był konkurs klasy C1 – 135 cm, gdzie 6 z 22 startujących par zakwalifikowało się do rozgrywki. W tym barażu najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Dawid Skiba na La Vulkano L, ale na najwyższym stopniu podium Turnieju stanął Łukasz Brzóska, który swoje zwycięstwo przypieczętował drugim miejscem w finałowych zmaganiach, dosiadając konia Quicklensky. On zgromadził na swoim koncie 403,5 punktu. Po doskonałych występach w ten weekend na drugiej pozycji uplasował się Leszek Gramza ze Stowarzyszenia Rodan Club (375,5 punktu), a najlepszą trójkę zamknął zawodnik, który Turniej wygrywał w poprzednich dwóch edycjach: Łukasz Wasilewski z KJ WSH Equifirst Przybyszewo. Łukasz Brzóska „odjechał” z Olszy nowym samochodem marki KIA.

„Zawsze jest mi miło startować tu w Olszy. Nie ukrywam, że ten Turniej jest dość wymagający, trzeba mieć też dużo dobrych koni, by cały czas być na szczycie. Dwa lata z rzędu byłem drugi, Łukasz trochę „napsuł mi krwi”. Jednak w poprzednich latach zawsze były pomiędzy nami małe różnice. W tym roku postawiłem tylko na Turniej i udało się wygrać. Dzisiejszy parkur był trudny, ja nie ukrywam, że kiedy jest duża presja, to dobrze mi się jeździ, jestem bardziej skoncentrowany i wyniki są lepsze. Dziś wszystko mogło się zdarzyć – jeśli Leszek by wygrał, a ja byłbym piąty, straciłbym zwycięstwo w Turnieju, więc na pewno w czołówce było ciasno. Na szczęście udało się. Taka rywalizacja zawsze mnie motywuje i dodaje mi skrzydeł.” – mówił Łukasz Brzóska.

„To była wspaniała, piękna walka, pełna emocji. Mieliśmy okazję oglądać ciekawy Turniej w rodzinnej atmosferze i jestem bardzo zadowolony z całego cyklu. Na początku stawiałem na Wasilewskiego, później moim faworytem był Leszek Gramza, ale ostatecznie „obronił się” nasz kolega Łukasz Brzóska, z czego również bardzo się cieszę” – powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego, Pan Jan Ludwiczak.

Klasyfikacja kategorii Profi TUTAJ

 

Fot. Paula Bartkowiak


W tym tygodniu

  • CSIO CH J YR Peelbergen NED
    22 - 26.09.2021
           

Ranking PZJ (31.05.2021)

1. Jarosław Skrzyczyński 4099
2. Wojciech Wojcianiec 4068
3. Andrzej Opłatek  3947
4. Krzysztof Ludwiczak 3348
5. Maksymilian Wechta 2831
6. Jan Bobik 1930
7. Kamil Grzelczyk 1804
8. Michał Kaźmierczak 1616
9. Grzegorz Kubiak 1548
10. Dawid Kubiak 1528
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.08.2021)

113 Andrzej Opłatek  1183
132 Jarosław Skrzyczyński 1073
238 Wojciech Wojcianiec 700