uchwat i kaźmierczakW Pucharze Świata w Cejle najlepszy z Polaków był Kaźmierczak. Uchwat awansował do pierwszej 10 LEC. W Chemnitz Skrzyczyńskiemu do sukcesu zabrakło odrobiny szczęścia. W Lesznie pierwsze Grand Prix w karierze zdobyła Agata Mizgier. Kwalifikacje Cavaliady Future pewnie wygrała Marie Janekovic z KJ Poland Park.

Celje
Ostatecznie w trudnym konkursie Grand Prix Pucharu Świata LEC na Słowenii wystartowało czworo Polaków. Nikomu nie udało się awansować do 7-konnej rozgrywki, ale dobrze spisali się Michał Kaźmierczak i Sławomir Uchwat (zdjęcie na górze - spokojnie ogladali parkur). Ten pierwszy na Satakorado z jedną zrzutką zajął 11 miejsce (a 6 w Pucharze), co dało mu 11 punktów do rankingu LEC. Drugi na Negro zaliczył dwie zrzutki, ale zdobywając 9 punktów, awansował na miejsce 10 w Pucharze Świata. W tej chwili w TOP 10 mamy aż trzech Polaków (poza Uchwatem Głoskowskiego i Ludwiczaka). Konkurs wygrał reprezentant Czech Ales Opatrny na Caramouche, który w tabeli Subligi północnej awansował z miejsca 11 na 3. W Sublidze północnej nadal prowadzi Vladimir Beletskiy (w ten weekend startował w GCT w Doha). W Sublidze południowej na pierwszym miejscu umocnił się Turek Omer Karaevli.

Paulina Koza po wczorajszym dobrym występie w konkursie LR, dziś na Banjo Boy wystartował w finale średniej rudy. Ten konkurs rozgrywany był z podziałem na jeźdźców i amazonki. Nasza dama pokonała parkur bezbłędnie zajęła w swojej grupie 4 miejsce.

Wyniki konkursu TUTAJ
Ranking LEC Subligi Północnej TUTAJ

Chemnitz
Cheminitz - poczatek GPNiewiele brakowało do pełni szczęścia Jarosławowi Skrzyczyńskiemu. Przy pełnych trybunach (na zdjęciu) w Grand Prix Saksonii najpierw pewnie na Baulouzino z zerowym przejazdem zakwalifikował się do rundy zwycięzców. Niestety w niej przy najlepszym czasie miał jedną zrzutkę i zajął 4 miejsce. Wygrał Sören Pedersen na koniu Tailormade Chaloubet. Warto przypomnieć, że Duńczyk w 2008 roku wygrał Grand Prix na CSIO w Poznaniu. W porannym finale Średniej Rundy Skrzyczyński na Crazy Quick zajął 5 miejsce.

"Zacząłem dość ostro. Pierwsza linia była na 5 foule. Wszystko pasowało, niestety muśnięcie drąga spowodowało zrzutkę na 2 przeszkodzie. Dalej walczyłem jeszcze, aby załapać się w czołówce i Balouzino świetnie wykonywał zadania, co dało w efekcie 4 miejsce" - powiedział, wracając do domu, Jarosław Skrzyczyński.

Leszno
W Grand Prix zawodów w Lesznie tylko jedna para pokonała parkur bezbłędnie. Tym samym Agata Mizgier z Abarii Iwno na Lalliji wygrała pierwszy w swojej karierze konkurs Grand Prix. Drugie miejsce z jednym punktem za czas zajął Dawid Kubiak na Bagazzy, a trzecie Beata Szumińska na Zazou Szumawa. W finale Małej Rundy triumfował Maksymilian Wechta na Corianos As. Przypomnijmy, że zawodnik KJ Wechta wygrywał na tych zawodach konkursy Dużej Rundy pierwszego i drugiego dnia.

Kalisz
Marie Janekovic (dzisiejszy przejazd poniżej) z KJ Poland Park wygrała po raz trzeci finał grupy B podczas kwalifikacji Cavliady Future i tym samym z kompletem 30 punktów okazała się najlepsza w klasyfikacji końcowej. Pozostałe finały zaliczane do tego cyklu należały dziś do: Julii Biskup (A1), Gniewka Jachimowicza (A2) i Julii Kuśnierczak (C). Tabelę końcową rozgrywek zamieścimy w dziale "Cykle" zaraz jak prześle ją nam organizator kwalifikacji (MTP).