skrzyczynski komboy

Podsumowanie startów polskich jeźdźców i koni na hipodromach Europy i Polski.

CSI2* Samorin

Po piątkowym sukcesie w konkursie dużej rundy, Jarosław Skrzyczyński na koniu Komboy wygrał Grand Prix w Samorinie. Zawodnik pokonał w rozgrywce 13 rywali. Drugie miejsce zajęła wolniejsza o 0,8 sekundy Sara Vingralkova (CZE) na How Easy, a trzecie Gyula Szuhai Jr (HUN) na Perthy Jackson. Czwarty był Adam Grzegorzewski na Dark Fire, który również odnotował double clear.

Po 4 punkty karne w przejeździe podstawowym mieli Aleksander Lewandowski na L.A. Style K i Dawid Kubiak na Estoril Fortuna, którzy zajęli odpowiednio miejsca 16 i 17.

CSI2* Lier

Do rozgrywki Grand Prix w Lier dostało się dwoje Polaków. Przemysław Konopacki na Pure Pasion From Second Life Z odnotował double clear i zajął 6 pozycję, a Aleksandra Kierznowska na Badorette miała zrzutkę i mimo najlepszego czasu finałowego barażu musiała zadowolić się miejscem siódmym. Wygrał Robin Van Thillo (BEL) na My Jewel’s Magic Touch.

Przemysław Konopacki zajął też 2 miejsce w klasie 140 cm na Expression’Quill.

CSI3* Gorla Minore

W Grand Prix 4 punkty karne odnotował Michał Kaźmierczak na Kalahari Rock. Zawodnik zajął 21 miejsce. Podobnie jak w piątek, wygrał Francuz Alexis Goulet na wyhodowanej w Polsce przez pana Tomasza Wiczanowskiego klaczy Calla.

Konkurs 140 cm bez zrzutek, ale z 3 punktami za czas pokonał Mikołaj Szurman na Miss Caretino MNM. 5 punktów karnych miał Michał Kaźmierczak na koniu Classic.

CSI3* Bedizzole

Andrzej Opłatek na Zero K odnotował 4 punkty karne w Grand Prix 155 cm. Zawodnik zajął 15 miejsce. Wygrał Włoch Alberto Zorzi na Cortez Van’t Klein Asdonk Z.

Opłatek miał też 8 punktów karnych w klasie 140 cm na Cascalou 3.

CSI4* Vejer de la Frontera

W finale średniej rundy 150 cm, zaliczanym do światowego rankingu, 9 punktów karnych odnotował Marek Lewicki na La Pezi.

W finale małej rundy 4* (145 cm), również zaliczanym do LR, 6 punktów miał Łukasz Piksa dosiadający konia Benefis.

Konkurs 140 cm bezbłędnie pokonał Bartosz Adamus na U2.

4 punkty karne w klasie 145 cm odnotował Jacek Polikowski na Celticu.

W Grand Prix nie wystąpił żaden reprezentant Polski. Wygrała Holenderka Sanne Thijssen na Con Quidam RB.

HZO Leszno

Do rozgrywki Grand Prix w Lesznie przystąpiło 7 par. W niej najlepsza okazała się Daria Kobiernik na Sonecie. O zaledwie jedną setną sekundy wolniejszy, i tym samym drugi w konkursie, był gość z Niemiec Philipp Schober na wałachu Guesssina (zawodnik zajął też 4 miejsce na King Of Queens). Trzeci był Marcin Wesoły na klaczy Catokina.

HZO Michałowice

Tu Grand Prix wygrał Radosław Zalewski na ogierze Fabuleux Diamant. Drugie miejsce zajął Artur Kufel na Elano, a trzecie Dominik Słodczyk na klaczy Coupanasa.