171

Miejsce drugie w klasie LR w Redefin zajął Krzysztof Ludwiczak. W konkursie 145 cm w Montefalco czwarty był Andrzej Opłatek. Grand Prix w Jakubowicach wygrał Michał Tyszko.

CSI3* Redefin

W finale Średniej Rundy, na poziomie 145 cm, wystartowały 44 pary. Obie fazy bezbłędnie pokonało 13, a wysokie miejsce drugie wywalczył Krzysztof Ludwiczak na 8-letniej klaczy Miss Kanilvia PS. Szybszy od niego był tylko Niemiec Patrick Bölle na Susanne 53.

CSI4* Redefin

Tutaj w konkursie 145 cm czwarte miejsce zajął Andrzej Opłatek na wałachu Chaccossini. Triumfowała para z Włoch – Sofia Manzetti i Bombay de Beaufour.

ZO Jakubowice

Zaliczany do Rundy Złotej PLJ konkurs Grand Prix – VII Memoriał Marcina Klupsia – zebrał na liście startowej 17 par. Do rozgrywki zakwalifikowały się trzy, a w finałowym barażu po zwycięstwo pogalopował Michał Tyszko na klaczy Lacrima. Tuż za nim znalazł się gość z Czech – Jiri Hruska na Reiky, a Top 3 zamknął Piotr Morsztyn na Quidam’s Joker.

Młodzieżowe CSIO Linz

Tutaj po ośmiokonnej rozgrywce miejsce czwarte w Grand Prix kategorii juniorów zajęła Paulina Pellowska na My Blue Pleasure D’Ive Z. Wygrała Daphne Giunti z Włoch na koniu Londra Dell’Oxer.

CSI5* Windsor

W prestiżowym konkursie Rolex Grand Prix wystartowały 34 pary. 12 z nich pokonało parkur o wysokości 160 cm bezbłędnie, a w rozgrywce rywali zdeklasował Szwajcar Martin Fuchs na wałachu Leone Jei. Na drugim miejscu znalazł się Belg Gregory Wathelet na ogierze Bond Jamesbond de Hay, a na trzecim inny reprezentant Szwajcarii – Steve Guerdat na klaczy Dynamix de Belheme.