igorkawiak2W konkursie Grand Prix zawodów CSI2* Wieze w Belgii reprezentant Polski Igor Kawiak na koniu NOAH DE BACON (Quick Star/Vlan De Vergoignan) zajął trzecie miejsce. W konkursie wystartowało 55 par, a do rozgrywki awansowało 7 z nich. Wygrał Vincent Voorn z Holandii, drugi był Juan Carlos Garcia z Włoch.

Pula nagród na tych zawodach wynosiła ponad 50 tysięcy euro. W związku z tym zarówno konkurs GP, jak i druga kwlalifikacja do tego konkursu były zaliczane do rankingu Rolexa. Dlatego obsada, jak na zawody dwugwiazdkowe, była dobra. Zwycięzca Grand Prix, dosiadający AUDI'S WIZARD VAN DE SILVERHOEVE, zajmuje w rankingu FEI 142. miejsce, a w tym roku wygrał na tym właśnie koniu konkurs zaliczany do RR na zawodach CSI4*Geesteren (NED). Z kolei drugi Garcia, to zawodnik pierwszej setki RR (obecnie 70.). Jest jedym z najbardziej wszechstronnych jeźdźców świata, którego polscy kibice mogą pamiętać ze startów w PŚ w WKKW w Strzegomiu. Tydzień temu Włoch startował na CSI5*W w Veronie, gdzie wygrał jeden konkurs.

Igor Kawiak był również trzeci w sobotnim konkursie z rozgrywką zaliczanym do Rankingu Rolexa. Występ urodzonego we Francji reprezentanta Polski w Wieze i zdobycie 80 punktów do RR należy uznać za sukces i dobry prognostyk przed kolejnym sezonem Pucharów Narodów, do których już w tym roku powoływał go trener polskiej Kadry Rudiger Wassibauer.

Igor Kawiak, który w rankingu Rolexa zajmuje obecnie 199 miejsce, rozważa udział w grudniowych CSI3* Cavaliada. W zeszłym roku startował już w Lesznie, jednak start w Poznaniu byłby świetną okazją do tego aby poznała go szersza grupa kibiców jeździectwa z Polski.