Logo tylkoskoki

PedroVeniss1

Na pierwsze w tym roku zawody z cyklu Rolex Grand Slam przyjeżdżają najlepsi jeźdźcy świata. Będą oni rywalizować podczas CHIO Aachen, a w niedzielę powalczą o zwycięstwo w słynnym Rolex Grand Prix. Przedstawiamy wywiad z Pedro Venissem z Brazylii - aktualnym zwycięzcą RGS.

 

Rolex Grand Slam: Twoje zwycięstwo w Genewie miał miejsce 6 miesięcy temu. Jak od tamtego czasu miewaliście się Ty i Quabri de l'Isle?

Pedro Veniss: Zawsze czuję się fantastycznie, kiedy to wspominał. Na zawsze będę pamiętał to zwycięstwo. To jeden z najważniejszych momentów w mojej dotychczasowej karierze. Po Genewie daliśmy Quabri przerwę od sportu i mógł wtedy być spokojnie wykorzystany jako reproduktor. Potem startowaliśmy na kilku mniejszych zawodach i stopniowo wracaliśmy na wysoki poziom. Naszą pierwszą po Genewie pięciogwiazdkową imprezą były zawody w Wersalu.

RGS: I tam wygraliście Rolex Grand Prix!

PV: Tak, to było super! Quabri pokazał, że jest w dobrej formie. Ale żeby przygotować go do Aachen jak najlepiej, pojechałem z nim w czerwcu do Spruce Meadows i startowałem w Summer Series. Wielkie trawiaste areny w Aachen i Spruce Meadows są bardzo specyficzne, nie ma takich nigdzie indziej na świecie. Philipp Weishaupt i LB Conval też startowali w Calgary zeszłego lata - i potem wygrali w Aachen. Zatem mam nadzieję, że ten plan spełni się u mnie tak samo.

RGS: Jak oceniasz swoje szanse na wygraną?

PV: Quabri jest wspaniałym partnerem pod siodłem, gotowym na każde zadanie. To koń, na którym można wygrywać wysokie konkursy. Nie ma gorszych dni, zawsze daje z siebie wszystko, niezależnie od imprezy, i kocha startować. Jego osobowość jest po prostu niesamowita i jest on też najbardziej uroczym koniem świata. Mam dużo szczęścia, mogąc go dosiadać, i myślę, że jest on w stanie wygrać w Aachen. Ale ja też muszę być tego dnia dobry!

RGS: To będzie Twój pierwszy start w Aachen. Co Cię czeka?

PV: Jako Brazylijczyk ujmę to tak: Aachen to Maracanã sportów jeździeckich. Jako dziecko zawsze marzyłem o starcie w Aachen. Miałem do tego okazję już w wieku 23 lat, podczas WEG 2006, jako członek brazylijskiej drużyny. Niestety mój koń przed mistrzostwami dostał kontuzji. Jest to więc jeszcze bardziej szczególne uczucie, że to marzenie w końcu się spełnia.

RGS: Jak myślisz, że będziesz się czuł, wjeżdżając na stadion w Aachen po raz pierwszy?

PV: Będzie to niezapomniane doświadczenie! Myślę, że wszystkie momety w mojej karierze, które doprowadziły mnie do Aachen, staną mi przed oczami. Moja rodzina będzie mi kibicowała z trybun. Będą to dla mnie naprawdę szczególne zawody i jak najbardziej postaram się wygrać w niedzielę Rolex Grand Prix.

Źródło i zdjęcie: Rolex Grand Slam


W tym tygodniu

  • TSTV - Adam Zawodowiec POL
    01.06.2020
           

Ranking PZJ (29.02.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3423
2. Andrzej Opłatek  2893
3. Krzysztof Ludwiczak 2780
4. Jarosław Skrzyczyński 2573
5. Maksymilian Wechta 2011
6. Jan Bobik 1868
7. Kamil Grzelczyk 1502
8. Grzegorz Kubiak 1406
9. Michał Kaźmierczak 1207
10. Adam Grzegorzewski 836
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (29.02.2020)

124 Wojciech Wojcianiec 1250
154 Andrzej Opłatek 1140
194 Krzysztof Ludwiczak 965