Logo tylkoskoki

148

Wydarzenia w międzynarodowym kalendarzu imprez sportowych zostały zdziesiątkowane przez pandemię Covid-19. Z tego powodu FEI wprowadza istotne zmiany w zasadach rozgrywek Longines FEI Nations Cup na rok 2020.

Według nowych zmian zaakceptowanych przez zarząd FEI, do startu w finale rozgrywek Pucharu Narodów w Barcelonie w październiku zaproszone zostaną 22 drużyny. 10 z Europy, 3 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej, 2 ze Środkowego Wschodu, 2 z Azji/Australazji, po jednej z Afryki i Eurazji oraz kraj gospodarzy – Hiszpania.

Zawody, które odbyły się w lutym w Wellington w USA nie zostaną zaliczone jako kwalifikacyjne. Mimo tego, że w Europie i Ameryce Północnej nadal zaplanowane są wydarzenia zaliczane do Longines FEI Nations Cup, nie zostaną na nich przyznane żadne punkty kwalifikacyjne.

Trzy drużyny z Ameryki Północnej (Stany Zjednoczne, Kanada i Meksyk) i 10 ekip z europejskiej pierwszej dywizji (Belgia, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Szwajcaria i Szwecja) automatycznie kwalifikuje się do finału. Zespoły z Syrii i Zjednoczonych Emirató Arabskich, które były najlepsze w zawodach kwalifikacyjnych dla Środkowego Wschodu, utrzymują swoje prawo startu w finale.

System kwalifikacyjny dla pozostałych dywizji będzie opierał się na światowym rankingu, wykorzystując łączną ilość punktów czterech najlepszych zawodników danej federacji, biorąc pod uwagę rankingi opublikowane na miesiąc przed finałem Pucharu Narodów w Barcelonie.

Ameryka Południowa: 2 drużyny na podstawie Longines Ranking

Azja/Australazja: 2 drużyny na podstawie Longines Ranking

Afryka: 1 drużyna na podstawie Longines Ranking

Eurazja: 1 drużyna na podstawie Longines Ranking

Razem z drużyną gospodarzy – Hiszpanią, daje to łączną ilość 22 zespołów.

W związku z ogłoszeniem przez EEF przełożenia rozgrywek EEF Series na 2021, w tym roku nie nastąpią żadne promocje ani relegacje. Europejska pierwsza dywizja wystartuje z tymi samymi 10 drużynami na sezon 2021.

 

„Globalna pandemia przyniosła niestety parę odwołań zawodów zaliczanych do cyklu. Nadal nie wiemy, które wydarzenia odbędą się później w sezonie, a musimy zapewnić przejrzystość interesariuszom tak szybko jak to możliwe. Z szacunku dla organizatorów, federacji krajowych i ich zawodników, a także naszego partnera Longines, podjęcie tych decyzji było jedynym słusznym rozwiązaniem” – powiedział Ingmar De Vos, przewodniczący FEI – „Nie mieliśmy pewności czy drużyny będą mogły odbyć podróż do krajów, w których organizowane były zawody zaliczane do Pucharu Narodów, a bez sprawiedliwego systemu kwalifikacyjnego i bez możliwości zapewnienia drużynom równych warunków startowych, musieliśmy podjąć te decyzje. Oczywiście wszystko zależy od tego, co dalej wydarzy się w kwestii pandemii. Wierzymy, że niedługo przyjdzie chwila wytchnienia od tego, co dzieje się na świecie, musimy myśleć optymistycznie. Rozegranie finału FEI Nations Cup w Barcelonie w październiku, z 22 drużynami walczącymi o prestiżowy tytuł zwycięzców to cel, który mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować.”

Źródło: inside.fei.org

Niestety już wcześniej, wraz z stworzeniem nowego projektu Europejskich Rozgrywek Pucharu Narodów, Polska jak i inne kraje dotychczasowej II Europejskiej Dywizji, została pozbawiona możliwości startu w światowym finale Longines FEI Nations Cup.

O odwołaniu serii EFF 2020 pisaliśmy dzisiaj TUTAJ

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

  • TSTV - Adam Zawodowiec POL
    01.06.2020
           

Ranking PZJ (29.02.2020)

1. Wojciech Wojcianiec 3423
2. Andrzej Opłatek  2893
3. Krzysztof Ludwiczak 2780
4. Jarosław Skrzyczyński 2573
5. Maksymilian Wechta 2011
6. Jan Bobik 1868
7. Kamil Grzelczyk 1502
8. Grzegorz Kubiak 1406
9. Michał Kaźmierczak 1207
10. Adam Grzegorzewski 836
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (29.02.2020)

124 Wojciech Wojcianiec 1250
154 Andrzej Opłatek 1140
194 Krzysztof Ludwiczak 965